Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Kradli vše, co jim přišlo pod ruku

BRNO: Kriminalisté objasnili dalších téměř třicet případů krádeží věcí z vozidel i z obchodů. 

Brněnští kriminalisté z 2. oddělení, kteří se věnují prioritně vyšetřování majetkové trestné činnosti, mají za sebou velký kus práce. Podařilo se jim dopadnout čtveřici zlodějů, kteří mají mít na svědomí sérii krádeží. Tři muži ve věku 23, 32 a 48 let a třiadvacetiletá žena v podstatě kradli kdekoliv a kdykoliv se jim naskytla příležitost.

Nejčastěji se vloupávali do vozidel, ale okrádali i zákazníky v obchodech, brali zboží a prováděli neoprávněné výběry s odcizenými platebními kartami. Působili zejména na jižní Moravě, ale zavítali i do jiných krajů. Členové skupiny kradli někdy společně jindy samostatně, celkem se kriminalistům podařilo objasnit necelé tři desítky případů se škodou více než tři sta tisíc korun.

Kriminalisté při vyšetřování získali různé videozáznamy, kde je jednání podezřelých zachyceno. Například dvaatřicetiletého muže při krádeži zaznamenala bezpečnostní kamera v supermarketu v Rousínově v oddělení ovoce a zeleniny. Vyčkal na vhodný okamžik, kdy si jedena ze zákaznic vybírala zboží a z kabelky odložené ve vozíku ji odcizil peněženku s finanční hotovostí dva a půl tisíce korun, s doklady a platebními kartami. Bezprostředně po krádeži se muži podařilo s odcizenou platební kartou vybrat z bankomatu pětatřicet tisíc korun.

Podezřelou dvojici zachytila bezpečnostní kamera v Kelčicích. Zloději si všimli zaparkovaného vozidla s pootevřeným okýnkem. Velkým lákadlem pro ně byla pánská peněženka  ve středovém panelu mezi sedadly. Muži se snažili poměrně groteskním způsobem do auta dostat. Nakonec to však raději vzdali a v tomto případě odešli s prázdnou.

K dalšímu případu došlo například v Lipůvce. Podezřelá osádka zastavila na parkovišti vedle vozidla VW Golf. Jeden z mužů vystoupil ven, vyčkal na vhodný okamžik, rozbil okénko a z auta vzal kabelku, ve které měla majitelka asi sedm set korun, doklady i platební kartu. Dále odcizil servisní knihu s doklady od vozidla.

Čtveřice zlodějů nyní čelí obvinění z trestných činů krádež, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za které jim může hrozit trest odnětí svobody od dvou do pěti let.

Zvukový záznam: 0811.mp3

por. Bc. Andrea Cejnková

vytisknout  e-mailem