Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Kradli v obchodech a byli přistiženi

KLADENSKO – Při odhalení pachatelů vypomáhá kamerový systém prodejen. 

Kladenští policisté v současné době prošetřují několik případů krádeží v obchodních domech, při kterých byli pachatelé přistiženi ostrahou prodejny  a na místo byla přivolána policejní hlídka,  která podezřelé osoby převezla na policejní služebny k podání vysvětlení a provedení prvotních úkonů. Někteří pachatelé jsou za své protiprávní jednání podezřelí z trestného činu krádeže a někteří z přestupku proti majetku.

Policisté oddělení hlídkové služby byli dne 11. května 2019 v odpoledních hodinách  v rámci výkonu služby vysláni do obchodního domu v Kladně v ulici P. Bezruče, kde došlo v jedné z prodejen ke krádeži zboží a  pachatel byl pracovníkem ostrahy zachycen. Na základě kamerového systému byl pachatel odhalen při krádeži drogistického zboží a balení vody. S tímto odcizeným zbožím prošel přes pokladní zónu bez zaplacení. Jednalo se o zboží v hodnotě 2 289,-Kč. Nepoškozené zboží bylo následně vráceno zpět do prodeje.

Policejním šetřením bylo zjištěno, že se jedná o muže ve věku pětadvacet let z Kladna, který byl za majetkovou trestnou činnost Okresním soudem Kladno v posledních třech letech odsouzen. Policisté nyní tento případ prošetřují jako podezření z trestného činu krádeže.

Téhož dne po osmé hodině policejní hlídka zasahovala v obchodním domě v Italské ulici v Kladně, kde ostraha zachytila sedmapadesátiletého muže z Kladna, který odcizil balení jahod, nektarinky a pečivo v celkové hodnotě  155,-Kč. I v tomto případě bylo zboží vráceno nepoškozené zpět na prodejnu.

Dne 10. května 2019 ve třináct hodin vyjížděli policisté oddělení hlídkové služby k oznámenému případu zachyceného muže v obchodím domě v Arménské ulici v Kladně, který si za opasek pod bundou uschoval dva kusy bagety a balení značkové čokolády. Se zbožím prošel přes pokladu, aniž by ho uhradil. Následně byl pracovníkem ostrahy zadržen podezřelý čtyřiapadesátiletý muž z Kladna na parkovišti u obchodního domu, když se schovával za vozidlem. Vzniklá škoda činí 246,-Kč.

O necelou hodinu později téhož dne byla policejní hlídka vyslána do obchodního domu v Kladně, v ulici Obránců Míru, kde byl na kamerovém systému zaznamenán při krádeži cukrovinek chlapec, který si svůj lup uschoval za opaskem kalhot. Pracovník ostrahy po neuhrazení tří čokolád zachytil podezřelého za pokladními zónami. Následným policejním šetřením bylo zjištěno, že pachatelem v tomto případě je nezletilý čtrnáctiletý chlapec z Kladenska. Způsobená škoda odcizením činí 105,-Kč.

V podvečerních hodinách dne 9. května 2019 byla na kamerovém záznamu spatřena žena, která zboží z regálu dává přímo do nákupní tašky. Pracovník ostrahy tuto podezřelou ženu sledoval a poté co bez zaplacení prošla se zbožím přes pokladnu, byla ostrahou zadržena. Policejním šetřením bylo zjištěno, že se jedná o čtyřicetiletou ženu ze Slánska, která tímto nezákonným způsobem odcizila zboží v hodnotě 1 703,-Kč, které bylo nepoškozené vráceno do prodeje.

Poslední čtyři případy policisté prošetřují jako podezření z přestupku proti majetku.

nprap. Jana Šteinerová

tisková mluvčí

P ČR  Kladno

16. května 2019

vytisknout  e-mailem