Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Kradli v obchodech

TEPLICKO - Jeden z pachatelů je ve vazbě, další dva čekají na soud na svobodě; Na podvod se přišlo... 

Kradli v obchodech

     Ze spáchání hned několika trestných činů je podezřelá trojice mužů ve věku 48, 27 a 20 let. Spolupachatelé přijeli koncem ledna do Oseku s tím, že v obchodě ukradnou nějaké zboží, zatímco dva mladší muži čekali v autě před obchodem, nejstarší z nich šel dovnitř. Prodavačky ale od pohledu podezřelého muže nespustily z očí, a tak se mu žádné věci ukrást nepodařilo. S prázdnou ale z prodejny neodešel, jedné ze zákaznic v nestřeženém okamžiku ukradl z košíku kabelku a dal se s ní na útěk. Venku naskočil do auta, ve kterém čekali jeho komplici a z místa činu odjeli. Duchcovští policisté, které zavolala okradená žena, ihned začali po podezřelém vozidle pátrat. Díky dobré osobní znalosti pojali podezřelí, že by se mohlo jednat o muže z Litvínova a tak odjeli do sousedního okresu. Tam se jejich domněnka potvrdila, když podezřelé auto spatřili na parkovišti, celá osádka pak skončila na služebně. U výslechu vyšlo najevo, že ukradenou kabelku vyhodili do popelnice v Lahošti, kde ji policisté později našli, usvědčilo je i to, že 27letému muži při prohlídce vypadla ukradená platební karta z ponožky, kam si ji před policisty schoval.

     Nejstarší muž se společně s nejmladším spolupachatelem dopustili i další krádeže, v loňském roce přijeli do Duchcova, a zatímco mladší muž čekal za volantem, starší ještě s dalším zlodějem v supermarketu ukradli několik čokolád a vodku. Když je zastavil pracovník ostrahy, starší lapka ho fyzicky napadl a oba utekli do čekajícího auta, kterým z místa odjeli.

     O měsíc později kradli podle stejného scénáře v Oseku, zatímco mladší muž zase čekal venku v autě, starší v supermarketu odcizil šampóny a dvě mražené kachny, na útěku před ostrahou se mu ale roztrhla igelitka a lup mu vypadl na silnici.

     Nejstarší muž, který už byl v minulosti několikrát odsouzen, je také podezřelý, že koncem listopadu okradl v Litvínově svou družku, které vzal kabelku s penězi a doklady, ukradl i uzeniny v litvínovském supermarketu. Recidivista byl obviněn z přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, na soud, u kterého mu hrozí verdikt až tříletého vězení, bude čekat ve vazbě. Mladý muž, který ho vozil krást, byl obviněn z přečinu krádeže spáchaného formou účastenství, sedmadvacetiletý muž, který byl přítomen u krádeže v Oseku a měl u sebe kradenou platební kartu, byl obviněn z přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a podílnictví.

Na podvod se přišlo

     Z přečinu podvodu je podezřelá 28letá žena, která se neoprávněně obohatila o dvanáct a půl tisíc korun. Při uplatnění žádosti o sociální dávku příslušnému úřadu předložila doklad o výši nákladů na bydlení, k němuž ale nedoložila vyúčtování za služby spojené s užíváním bytu za předchozí období. V důsledku zatajení přeplatku jí byl neoprávněně přiznán a vyplacen o mnoho vyšší příspěvek na bydlení, než na jaký měla nárok. Pokud bude uznána vinnou, hrozí jí až dvouletý trest odnětí svobody.

Vykradená auta

     Policisté pátrají po neznámém pachateli, který se v Trnovanech vloupal do dodávky, ze které odcizil navigaci a doklady. Oznamovatel vyčíslil škodu na ukradených věcech na téměř šest tisíc korun, další tři a půl tisíce bude stát oprava rozbitého okna a poškozené palubní desky. Pokud se podaří zloděje dopadnout, bude se zodpovídat z přečinu krádeže.

     Auto vykradl neznámý pachatel také v Proseticích, ze zaparkovaného kamionu odcizil dvě autobaterie, řidič předběžně vyčíslil škodu na 25 tisíc korun, i tento případ policisté prověřují jako přečin krádeže, za který trestní zákoník stanoví až dvouletý trest odnětí svobody.

13. 2. 2018, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence Teplice

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pis.tp@pcr.cz

vytisknout  e-mailem