Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Kradli společně i samostatně

STŘÍBRSKO – Policistům se v krátké době podařilo ustanovit, kdo má na svědomí vloupání z minulého týdne. 

     Stříbrským policistům ve spolupráci s kriminalisty se ve velmi krátké době podařilo objasnit několik případů majetkové trestné činnosti, které evidují v průběhu minulého týdne. Z uvedeného jednání policisté podezírají 31letou ženu a 33letého muže. Nejprve měla žena sama vniknout z 18. na 19. března letošního roku na pozemek jednoho rodinného domu v obci Kšice. V době, kdy majitelé v neuzamčeném domě spali, vešla i do jeho obytné části, kde z nalezené dámské peněženky odcizila finanční hotovost ve výši 1 000 korun a z pánské peněženky vzala částku ve výši 800 korun. V tomto případě policisté kvalifikovali její jednání jako přečin porušování domovní svobody.
     V dalším případě měli minulý čtvrtek oba společně za pomoci násilí vniknout v brzkých ranních hodinách do jedné stříbrské herny, odkud odcizili plechovou zásuvku kasy, čímž způsobili majiteli provozovny škodu, která zatím nebyla vyčíslena. V tomto případě bylo jejich jednání kvalifikováno jako zločin krádeže.
     V průběhu stejného dne pak podezřelý muž překonal dveře do skladu jedné prodejny ve Stříbře, odkud prošel do samotného obchodu. Z něj odcizil množství různých věcí, jako například sluneční brýle, různé oblečení, rybářské náčiní a finanční hotovost ve výši 1 000 korun. Svým jednáním tak způsobil škodu na odcizených věcech kolem 13 000 korun, na poškozených věcech způsobil škodu ve výši kolem 1 000 korun. Jeho jednání bylo kvalifikováno jako zločin krádeže.
     Dalším provedeným šetřením navíc policisté zjistili, že dotyčný muž je podezřelý i z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, neboť na něj vydal okresní soud příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody, kam nenastoupil.  Z toho důvodu byl policisty eskortován rovnou do věznice.
     V souvislosti s majetkovou trestnou činností policisté opětovně upozorňují občany, aby si řádně zajišťovali svůj majetek, zejména aby nezapomínali uzamykat svá vozidla, svá obydlí, a to nejen v případě, že někam odjíždí, ale i přes noc, kdy spí, protože ani to neodradí případné zloděje od páchání trestné činnosti. Zároveň připomínají, aby lidé v době odjezdu ze svých domovů neschovávali klíče pod rohožky, parapety, květináče, apod., protože není nikdy zřejmé, zda je někdo při tom nesleduje. Menší pohyb osob v této době rozhodně nezaručuje zvýšené bezpečí našeho majetku, proto je dodržování obecných preventivních pravidel nutné i nadále.

por. Bc. Dagmar Jiroušková
24. 3. 2020

vytisknout  e-mailem