Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Kradla jako straka

LOUNSKO - Ke krádežím využívala i děti; Upozornil na sebe rychlou jízdou. 

Své nezletilé děti a dokonce i děti svých příbuzných se neostýchala využívat při krádežích v jednom žateckém supermarketu 30letá žena. Ta podle zjištění policistů od listopadu do konce února navštěvovala v doprovodu zmíněných dětí supermarket, kde ve velkém kradla různé zboží. Jednalo se hlavně o potraviny, alkohol, oblečení, ale i dětské pleny a jiné drogistické zboží. Jeho celková hodnota se v součtu vyšplhala na více než 35 tisíc korun. V uvedené době tam dotyčná takto kradla nejméně v deseti případech. Většinou si zboží z regálu měla přendat do nákupního košíku a poté v oddělení oděvů zboží uschovala buď u sebe, nebo u dětí, které pak i s odcizeným zbožím z obchodu bez zaplacení odešly a později jí ho předaly. Téměř pokaždé se jí nějaké zboží odcizit podařilo, dvakrát však celý lup musela vrátit, protože ji přistihl pracovník ostrahy. V jednom případě se žena dokonce ani neobtěžovala sama zajít do prodejny, pouze tam poslala své nezletilé příbuzné, kterým řekla, co mají dělat a děti pak zboží samy odcizily a venku jí ho předaly.

Nakonec ale „spadla klec“ a policisté zjistili, že za všemi zmíněnými krádežemi má být právě tato žena. Sdělili jí podezření ze spáchání trestného činu krádeže, za který ji soud může poslat do vězení až na dva roky.

Upozornil na sebe rychlou jízdou

Překročením povolené rychlosti na sebe sám upozornil 28letý řidič, který jel v pondělí dopoledne po silnici č. I/7 u Postoloprt a směřoval na Louny. Z důvodu překročení rychlosti ho zastavila hlídka dopravních policistů. Ti při kontrole dokladů a následné lustraci zjistili, že muž má příslušným správním úřadem uložený zákaz řízení motorových vozidel až do konce srpna letošního roku.

Kvůli tomu je muž podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Podle zákona hrozí za takové jednání v krajním případě až dvouleté odnětí svobody.

por. Mgr. Miroslava Glogovská

tisková mluvčí

Louny 8. března 2022

vytisknout  e-mailem