Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Kradl ve školách a úřadech

ZLÍNSKO: Kradl nehlídané notebooky a peněženky.  

Policisté odhalili a zadrželi muže, který za bílého dne kradl ve školách, na úřadě i v nemocnici. Na policejních odděleních ve Zlíně i v Uherském Hradišti přijímali policisté od poloviny října trestní oznámení o krádežích notebooků a peněženek z volně přístupných tříd a kanceláří. Policisté začali spolupracovat na odhalení a dopadení tohoto zloděje. Podařilo se jim to v úterý 5. listopadu odpoledne, kdy jej zajistili v Otrokovicích. Začaly série výslechů, prověrek a dokazování. Z nich vyplynulo, že sedmatřicetiletý muž měl krást minimálně v devíti případech.
Například jedné říjnové středy před třetí hodinou odpoledne procházel budovou jedné ze zlínských základních škol a z neuzamčené třídy ukradl volně odložený a nikým nehlídaný notebook v hodnotě osmnácti tisíc korun. O několik dní později na jedné zlínské střední škole ukradl někdy kolem jedné hodiny odpoledne z neuzamčené šatny tělocvičny další notebook. Ani tady nikoho nemusel žádat o vpuštění do školy, nikdo jej nezastavil a nezajímal se, co ve škole pohledává. Tento zloděj byl totiž slušně a čistě oblečen, byl ve věku rodičů dětí, které školu navštěvují, a tak zřejmě nikoho nenapadlo, že by na školní chodbě potkali zloděje. V Uherském Hradišti zabrousil až do třetího patra střední školy, kde z nezamčeného kabinetu ukradl peněženku. Jindy zašel do hradišťské nemocnice, kde z volně přístupné šatny sester ukradl peněženky a platební karty. I v budově hradišťského městského úřadu se mu podařilo najít nehlídanou kabelku a z ní ukrást peněženku.
Celkově se měl muž dopustit minimálně devíti krádeží, při nichž způsobil škodu téměř padesát tisíc korun. Některé z ukradených věcí se policistům podařilo zajistit a budou se tak moci vrátit jejich původním majitelům. Po sdělení obvinění soud rozhodl o umístění sedmatřicetiletého muže ze Zlínska do vazby. Za spáchání trestných činů krádeže a neoprávněné opatření platebního prostředku mu ze zákona hrozí až tříleté vězení. Obviněný muž byl již v minulosti devatenáctkrát soudně trestán.      
 
8. listopad 2013, por. Mgr. Aleš Mergental

vytisknout  e-mailem