Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Kradl oblečení

TEPLICKO - Recidivista nezaplatil za zboží; Krádeže pohonných hmot... 

Kradl oblečení

     Až na tři roky by mohl poslat soudce zpátky za mříže 20letého recidivistu, který včera kradl v prodejně se sportovním zbožím. V minulosti šestkrát odsouzený lapka ukradl tři podprsenky, dětské legíny a jednu mikinu, zboží si dal do tašky a bez zaplacení prošel pokladní zónou. Neušel ale pozornosti zaměstnanců, kteří ho i s věcmi v hodnotě přes 3600 korun zadrželi do příjezdu policie. U výslechu se přiznal, že chtěl věci prodat náhodným zájemcům na ulici, na služebně si převzal sdělení podezření z přečinu krádeže a ve lhůtě 48 hodin stane před soudcem, který rozhodne o druhu a výši trestu.

Krádeže pohonných hmot

     Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v Chudeřicích provrtal nádrž zaparkovaného auta a odcizil asi 30 litrů benzinu. Celková škoda byla vyčíslena na čtyři tisíce korun, ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádeže.

     Pohonné hmoty odcizil neznámý pachatel také v areálu Teplicích, kde z nádrží dvou zaparkovaných kamionů a jednoho stavebního stroje odčerpal naftu. Přesná škoda zatím nebyla vyčíslena, i tento případ policisté prověřují jako přečin krádeže, za který trestní zákoník stanoví až dvouletý trest odnětí svobody.

Pokácel a odcizil stromy

     Z přečinu krádeže je podezřelý neznámý pachatel, který měl v době od 15. prosince 2019 do 6. ledna letošního roku v lese u obce Razice pokácet dvacet vzrostlých stromů. Ty následně rozřezal a z lesa odvezl, škoda byla vyčíslena na 15 tisíc korun. Případ prošetřují bílinští policisté, kteří přivítají jakékoliv poznatky ke krádeži, pachateli hrozí v případě dopadení až dva roky vězení.

12. února 2020, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence Teplice

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pis.tp@pcr.cz

vytisknout  e-mailem