Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Kradl, jel, boural a znovu kradl

ORLICKOÚSTECKO, SVITAVSKO - Třiačtyřicetiletý muž je obviněn z trestného činu krádeže, neoprávněného užívání cizí věci i maření výkonu úředního rozhodnutí. To vše měl stihnout 2. února letošního roku. 

Co je mu kladeno za vinu a jak byl dopaden? V uvedený den měl v Ústí nad Orlicí „obelstít“ pod záminkou nákupu míče zaměstnance hotelu, využít chviličky nepozornosti, získat čip a s ním se volně pohybovat uvnitř zařízení. V budově měl nalézt klíče od vozidla Peugeot Boxer, s ním vyjet z garáže a při tom poškodit nosný sloup objektu a garážová vrata. Poničení vrat a vozu ho nezastavilo, bez starostí odjel směr Svitavy, ale i tam udělal chybu, při které se při předjíždění bočně střetl s osobním automobilem Mercedes Benz. I odtud ujel, auto zaparkoval opodál a jeho další kroky vedly do prodejny, do které se dostal za užití násilí. Jak sám uvedl, prošel několik kanceláří, kde našel fotoaparát, peníze v hotovosti a tablet. Z „lupu" se dlouho neradoval. Svitavští policisté během chvíle provedeným šetřením zjistili, kdo by obchod mohl mít na svědomí. Podezřelého dokonce zachytily kamery, z nichž bylo patrné, že zamířil na vlakové nádraží, odkud se vydal na Brno. V Brně už na něj čekali kolegové, kteří nás o jeho zadržení ihned informovali. Odcizené věci pak už policistům vydal.

Podezřelý se ke všemu přiznal, určitě ví, co bude následovat, neboť za obdobné jednání již byl v minulosti nejednou odsouzen. Poslední trest odnětí svobody vykonal v listopadu 2019. Že po odpykání trestu odnětí svobody zákaz řízení motorových vozidel stále trvá, to moc dobře věděl.

Za popisovaná jednání mu v případě uznání viny hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

por. Mgr. Eva Maturová
tisková mluvčí
5. února 2020

vytisknout  e-mailem