Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Kradl jako straka

DĚČÍNSKO - Muž bude na soud čekat ve vazbě; Zloděj ukradl kolo přímo z nosiče; Řídil se zákazem a pod vlivem alkoholu. 

Kradl jako straka

     Ve vazební věznici skončil 31letý recidivista, který se v uplynulých týdnech dopouštěl na Děčínsku různé majetkové trestné činnosti. Policisté ho viní z toho, že se koncem července v Děčíně vloupal do garáže, ze které ukradl čtyři kola z lehkých slitin i s pneumatikami. Ve stejné době měl vykrást i další garáž, ze které si odnesl hydraulické zvedáky, plazmovou svářečku, řetězovou pilu a další věci v hodnotě přes 25 tisíc korun, další věci z garáže v hodnotě přes šestnáct tisíc už zřejmě nepobral a jen si je připravil k odcizení.

     Muž je také podezřelý, že začátkem srpna odcizil z domu v Děčíně měděné parapety, okapy a další klempířské prvky, škoda byla vyčíslena na více jak dvacet tisíc korun. O několik dnů později měl ze staveniště ukrást kanystry s naftou a rozvodnou skříň, je také podezřelý, že se pokusil vloupat do stánku se zmrzlinou, vyrušil ho ale svědek a lapka se dal na útěk s prázdnou.

     Tím ale výčet krádeží, kterých se dopustil, zdaleka nekončí. Podle dosud zjištěných důkazů v polovině srpna roztrhnul plachtu návěsu naloženého na nákladním vagónu, ze kterého odcizil několik balení toaletního papíru. Na železnici se mu zřejmě zalíbilo, protože minulý týden ze dvou osobních aut naložených na vagónu demontoval všech osm kol z lehkých slitin, následující den se na místo činu vrátil a ukradl další čtyři kola, škoda jde do desítek tisíc korun.

     Muž je zatím obviněn z přečinů krádeže a poškození cizí věci a není vyloučeno, že během vyšetřování vyjdou najevo i další protiprávní skutky, kterých se měl podle našich poznatků dopustit.

Zloděj ukradl kolo přímo z nosiče

     Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v katastru Lobendavy odcizil jízdní kolo. Zloděj elektro kolo v hodnotě přes 63 tisíc korun ukradl z nosiče umístěného na obytném vozu a nezabránil mu v tom ani zámek, kterým bylo zajištěno. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádeže, pachateli hrozí v případě dopadení až dvouletý trest odnětí svobody.

Řídil se zákazem a pod vlivem alkoholu

     Z přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je podezřelý 30letý muž, kterého v noci stavěla policejní hlídka v Jílovém. Řidič ignoroval výzvy k zastavení vozidla a začal ujíždět, následně s autem vyjel mimo komunikaci a dal se na útěk. Na opakované výzvy, aby zastavil, opět nereagoval, nakonec ale zastavil a začal s policisty spolupracovat. Důvodem jeho chování byla zřejmě skutečnost, že má uložen 16měsíční zákaz řízení motorových vozidel a navíc měl v dechu přes jedno promile alkoholu.

31. srpna 2021, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pio@pcr.cz

vytisknout  e-mailem