Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Krádeže z vozidel objasněny

KRÁLOVÉHRADECKO - Mladík skončil ve vazbě 

Královéhradečtí policisté  obvinili v těchto dnech z přečinu krádeže, z výtržnictví a z padělání a pozměňování platebního prostředku 21letého mladíka z Hradce Králové. Ten má mít na svědomí zejména několik krádeží,  kterých se měl dopouštěn na teritoriu krajského města města od podzimu loňského roku do současné doby. 

Je mu kladeno za vinu, že v listopadu 2012, na příjezdové cestě u objektu sběrného dvora v Kuklenách, využil vhodného okamžiku a ve chvíli, kdy majitel přistaveného vozidla vynášel pytle s odpadem, vnikl do vozu a odcizil zde pánskou tašku s dvěma mobilními telefony a dalšími věcmi se škodou přes 10 tisíc korun. Stejně tak  za pár dní vnikl i do neuzamčeného osobního vozidla na parkovišti před jedním supermarketem, odkud odcizil majitelce peněženku. Na Silvestra měl v jednom z barů využít nepozornosti  49leté ženy a poté, co odešla na toaletu, tak ji odcizit kabelku a způsobit škodu za 13,5 tisíce korun. Rovněž je důvodně podezřelý, že koncem letošního ledna vnikl do dalších tří neuzamčených vozidel, kdy pokaždé využil vhodného okamžiku a nepozornosti majitelů. V prvním případě si odnesl batoh, ve druhém případě pak bundu s mobilním telefonem a s peněženkou. Využil  například momentu, kdy jeden z těchto řidičů opravoval závadu na osvětelní vozidla. Další dvě bundy odcizil z nákladního vozidla, ze kterého si odnesl také koženou aktovku, dvě peneženky a finanční hotovost ve výši 21 tisíc korun.

Uvedeného jednání se měl  dopustit i přesto, že byl za obdobnou trestnou činnost v minulosti již soudně trestán. Celková škoda, kterou těmito krádežemi způsobil, číní přes 50 tisíc korun. Odcizenou finanční hotovost měl použít pro osobní potřebu.

Obviněnému je dále kladeno za vinu, že v listopadu loňského roku poškodil kamenem skleněnou výplň tří okének u osobního vozidla ford svého příbuzného. Tomu měl krátce před tím nadávat s úmyslem vyprovokovat jej k fyzickému kontaktu, přičemž ještě stačil rozbít židlí okno u domu, kde byli společně na návštěvě. Způsobil tak škodu vyčíslenou na 3.500 korun.

Soudce akceptoval podnět ze strany policie na vazební stíhání obviněného. V případě prokázání viny mu hrozí až 3letý trest odnětí svobody. Policisté nevylučují, že mladíkovi bude rozšířeno trestní stíhání o další trestné činy majetkového i násilného charakteru.

por. Mgr. Lenka Burýšková
Zveřejněno: 15. února 2013 v 10:55

vytisknout  e-mailem