Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Krádeže v Karlovarském kraji

KARLOVARSKO – Odcizené zboží vrátil. 

V posledních několika dnech řešili policisté v Karlovarském kraji hned několik krádeží. Karlovarští kriminalisté sdělili podezření 41letému muži z Karlových Varů pro přečin Krádež a Poškození cizí věci.

Takového jednání se měl muž dopustit koncem června 2019 ve večerních hodinách v Karlových Varech. Odstraněním petlice s visacím zámkem u dveří přes střechu domu se dostal do prodejny. Zde odcizil například dámskou kabelku, hodinky různých značek a peněženku. Po spáchání činu zůstal nadále v blízkosti prodejny, kde potkal místní pracovnici. Této ženě se ke krádeži všech uvedených věcí přiznal a všechno odcizené zboží vrátil. Důsledkem nešetrného zacházení však vykazovali odcizené věci známky poškození. Svým jednáním způsobil škodu, která je předběžně odhadnuta kolem 70 000 Kč.

Dále policisté z obvodního oddělení v Chodově sdělili podezření ze spáchání přečinu Krádež 28letému muži ze Sokolovska. Podezřelý muž měl 26. 6. 2019 v nočních hodinách přistoupit k zaparkovanému autobusu, kde měl využít pootevřeného okna u řidiče a následně vlézt do vozidla. Tam měl odcizit kazetové autorádio a odbavovací zařízení na čipové karty. Stejnou cestou měl poté autobus opustit. Svým jednáním způsobil společnosti škodu ve výši 23 tisíc korun.

Ke krádeži došlo také koncem června 2019 během dopoledních hodin v Aši. Pachatel měl z uzamčené dřevěné kůlny odcizit dvě sekačky na trávu. Tím způsobil majiteli škodu, která je odhadnuta kolem 4 000 Kč. Za tento čin policisté z obvodního oddělení Aš sdělili podezření ze spáchání přečinu Krádež 36letému muži z Aše.

V případě prokázání viny hrozí muži z Karlových Varů trest odnětí svobody až na 5 let za způsobenou větší škodu. Muži ze Sokolovska v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na 2 roky a muži z Aše až 2letý trest odnětí svobody.

pprap. Eva Valtová
nprap. Mgr. Soňa Podlahová
19. 7. 2019

vytisknout  e-mailem