Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Krádeže v barech objasněny

Ostrava: Obviněná žena měla také lstí připravit muže v intimní chvíli o řetízek… 

Kriminalisté 1. oddělení obecné kriminality Městského ředitelství policie Ostrava objasnili sérii krádeží, ke kterým docházelo od poloviny července do poloviny října letošního roku v barech situovaných, rovněž na jedné z obecně známé ulici, v centru Ostravy. Skutků se škodou za téměř 50 000 korun se měla dopustit 27letá žena.

Kriminalisté ženu obvinili z přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Díky mravenčí práci spočívající kromě jiného ve vytěžení osob a získání dalších informací vzhledem k jednotlivým případům policisté po kompletaci a důkladné analýze podkladů „připisují“ ženě 6 skutků. Všechny se odehrály v nočních a brzkých ranních hodinách.     

Obviněná využívala nepozornosti návštěvníků barů, například chvílí, kdy své věci svěřili „k hlídání“ jiným osobám, neměli je v zorném poli nebo je ponechali prostě odložené a byť na chvíli odešli. Poškozenými byly především ženy, které hlásily odcizení celých kabelek nebo jen věcí typu peněženky s finanční hotovostí či mobilní telefony.

Okradeným byl také muž, který se s obviněnou před jedním z klubem seznámil. Místo společně opustili, přičemž žena ho měla v následné intimní chvíli lstí připravit o řetízek, za jehož vydání po muži požadovala peníze. Když je nedostala, šperk prodala…

Obviněná odcizené věci prodávala a peníze utratila například za nápoje v baru. K trestné činnosti se doznává, trestní stíhání je vedeno na svobodě. Žena se skutků dopustila, přestože byla v posledních třech letech za obdobné jednání odsouzena. Za výše popsané jednání jí hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

por. Mgr. Soňa Štětínská
Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
oddělení tisku, 2. prosince 2019

vytisknout  e-mailem