Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Krádeže uměleckých děl

Návod jak umožnit jednoznační identifikaci odcizeného předmětu během pátrání, pro majitelé předmětů kulturní a historické hodnoty a jiných starožitností. 

VYFOTOGRAFUJTE PŘEDMĚT
Fotografie jsou důležité pro identifikaci a navrácení odcizeného předmětu kulturní a historické hodnoty. Kromě celkových vyobrazení vyfotografujte i detaily nápisů, značek a jakýchkoli poškození či oprav. Pokud možno zachyťte na snímku i měřítko či předmět známé velikosti.

POLOŽKY, KTERÉ JE TŘEBA POPSAT

Druh předmětu - O jaký typ předmětu se jedná (např. obraz, socha, hodiny, maska)?

Materiál a technika - Z jakých materiálů je předmět zhotoven (např. bronz, dřevo, olej na plátně)? Jak byl vytvořen (např. řezba, odlitek, lept nebo rytina)?

Rozměry - Jaké jsou rozměry a hmotnost předmětu? Specifikujte použité jednotky (např. cm, kg) a ke kterému rozměru se míry vztahují (např. výška, šířka, hloubka).

Nápisy a značky - Jsou na předmětu nějaké identifikační značky, čísla nebo nápisy (například podpis, věnování, název, značka výrobce, znak ryzosti, znak vlastníka)?

Charakteristické rysy - Má předmět nějaké charakteristické rysy, které by mohly pomoci při jeho identifikaci (např. poškození, opravy nebo výrobní vady)?

Název - Má předmět název, který je všeobecně známý a podle kterého je možná identifikace (např. Výkřik)?

Námět - Co předmět zobrazuje nebo reprezentuje (např. krajina, bitva, žena s dítětem)?

Časové zařazení nebo období - Kdy byl předmět vytvořen/vyroben (např. rok 1893, počátek 17. století, pozdní doba bronzová)?

Autor nebo výrobce - Kdo předmět vytvořil nebo vyrobil? Může se jednat o jméno známé osobnosti (např. Emil Filla), příp. firmy (např. Tiffany), nebo uměleckého sdružení.

KRÁTKÝ POPIS

Může zahrnovat také další informace, které pomohou k identifikaci předmětu (např. barva a tvar předmětu, místo vzniku).

ZABEZPEČENÍ DOKUMENTU

Dokument s popisem předmětu uložte na bezpečném místě.

vytisknout  e-mailem