Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Krádeže na Brutalu 2012

NÁCHODSKO - Taktika zlodějů: sebrali spícím svlečené kalhoty 

Brutal assaultIlustrační foto/Archiv Policie ČR
Vzhledem k vysoké návštěvnosti hudebního festivalu Brutal Assault v josefovské pevnosti, který je největším hudebním svátkem příznivců tvrdé hudby ve východní Evropě, není se co divit, že kromě fanoušků rocku na festival zavítal i nějaký nepoctivec. Přímo v areálu při hudebních produkcích nebo v rámci festivalové dění si nenechavci přes den příliš netroufali, neboť výborné bezpečnostní zabezpečení festivalu jim nedávalo tolik možností.
 
V noci však přece jen vyzkoumali, jak se dostat k cennostem odpočívajících. Vlezli do stanu, buď jednoduše otevřením zipu, nebo si do něj vyřízli díru a sebrali spícím jejich svlečené svršky. Své kalhoty pak někdo našel ve ztrátách a nálezech, jiný zase o několik metrů dál za stanem. Z kapes jim vybrali peněženky, mobilní telefony, fotoaparáty. Ti šťastnější našli i odhozenou prázdnou peněženku s doklady, ostatní si k finanční ztrátě museli připočítat i patálie s vystavením nových. Celková hmotná škoda se pohybuje okolo 92.000 korun. Zloději se nijak nezaměřovali na státní příslušnost metalistů, okradení byli Češi, Poláci, Maďaři, Italové, Chorvaté.
 
Je však možné konstatovat, že při počtu okolo 30.000 návštěvníků, je dvacítka nahlášených krádeží jen minimální potíží dosavadního průběhu festivalu. Policisté nemuseli ani zasahovat při řešení závažných problémů ve veřejném pořádku, drobnější incidenty vyřešili v přestupkovém řízení. Několikrát asistovali záchranářům při ošetření a transportu zraněných návštěvníků. Komplikace nenastaly v ulicích Jaroměře a Josefova ani v dopravě. Hlavní nápor automobilů se očekává až neděli dopoledne, kdy se budou již hudbou zcela nasycení příznivci tvrdého rocku rozjíždět.
 
por. Mgr. Eva Prachařová
10. 8. 2012 10:40

vytisknout  e-mailem