Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Krádeže na benzínkách a v obchodě

SOKOLOVSKO – Žena dokonce odcizila i tašku z dětského kočárku. 

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání 24 leté ženy a dvou mužů ve věku 24 a 53 let, které obvinili ze spáchání přečinu krádeže. Žena si navíc vyslechla sdělení obvinění i ze spáchání přečinu Neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Všichni obvinění měli společným jednáním v polovině května v Sokolově na místní čerpací stanici odcizit z regálu s vystaveným zbožím téměř desítku kusů různých motorových olejů. Odcizené zboží poté prodali a utrženou finanční hotovost použili pro vlastní potřebu.   Čtyřiadvacetiletý obviněný muž měl na konci května odcizit na Chebsku na čerpací stanici další tři kusy balení motorového oleje.

Obviněná měla na začátku června v Habartově využít příležitosti, kdy jiná žena odešla s dítětem do ordinace lékaře a mezitím jí odcizila z kočárku tašku s peněženkou, kde byla finanční hotovost, osobní doklady a platební karty. Finanční hotovost si ponechala pro svou potřebu a ostatní věci vyhodila. Další krádeže se v červnu měla dopustit se 24 letým obviněným. V Habartově vstoupili do místního obchodu a odtud měli odcizit z prodejního pultu celkem šest kilogramů masa. Když se maso pokoušeli schovat do připravené tašky, byli vyrušeni obsluhou prodejny a z místa utekli.

Celková škoda byla odhadnuta na částku kolem 5 tisíc korun.

Všichni obvinění se krádeže dopustili i přesto, že byli za stejný trestný čin Okresním soudem v Sokolově již odsouzeni. Proto jim v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

nprap. Kateřina Krejčí
9. 2. 2018

vytisknout  e-mailem