Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Krádeže kol

trestné činy a přestupky, které nyní policisté řeší asi nejčastěji 

Jedním z nejobvyklejších a také nejčastějších oznámení, které policisté na obvodních odděleních náchodského regionu přijímají, se v poslední době staly krádeže jízdních kol. Jen za poslední týden se nedobrovolně rozloučilo se svými bicykly šest majitelů. Nepomohlo ani to, že většina kol byla zajištěná lankovými zámky, nebo odstavená v domě či v kolárně. Pachatelé vždy snadno překonali levné zámky a pokud kola nebyla pod přímým dohledem majitelů, přivlastnili si je.
Po zloději, který si takto za bílého dne vybírá kola ze stojanů před obchody a koupalištěm, pátrají policisté z Jaroměře. Broumovští zase hledají pobertu, který se soustředil na kolárny, nezajištěné kůlny a zahrady. Před zloději kol varují i policisté z ostatních obvodních oddělení. V Náchodě se zájem cyklozlodějů soustřeďuje na sídliště, koupaliště a parkovací plochy před supermarkety, podobná situace je také v Červeném Kostelci, Novém Městě nad Metují. V Teplicích nad Metují se zloději zaměřují na odstavné plochy okolo kempů a skalních měst, českoskaličtí varují zejména návštěvníky rekreačních zařízení v okolí přehradní nádrže Rozkoš.
Policisté doporučují: „Pokud si chcete své jízdní kolo užít, neodkládejte ho na místa, kde ho nemáte pod přímou vizuální kontrolou“.
V případě, že uvidíte kohokoli podezřelého, kdo se ochomýtá kolem vašeho či jiného jízdního kola, neváhejte a ohlaste vše na linku 158, policie vyšle na místo hlídku a situaci prověří. Nebuďte lhostejní k tomu, co se děje ve vašem okolí, někdo jiný třeba zase pomůže vám.
 

vytisknout  e-mailem