Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Krádeže kol ze sklepů objasněny

Frýdek-Místek - muž byl obviněn z několika přečinů. 

Kamerový záznam a hlavně dobrá osobní a místní znalost frýdecko-místeckých kriminalistů přispěla k dopadení devětatřicetiletého recidivisty, který má mít na svědomí patnáct skutků vloupání především do sklepních prostor ve Frýdku-Místku.

Dnes již obviněný muž se měl zaměřovat především na krádeže jízdních kol. Do sklepních prostorů bytových domů se měl dostávat po násilném překonání dveří či oken. Během jednoho měsíce na přelomu dubna a května letošního roku měl takto odcizit několik jízdních kol, ale také elektrokolo. Nebylo výjimkou, že během jediného vloupání odcizil i dvě kola najednou. V jednom případě si měl po vypáčení okna z garáže odnést také dva kusy vrtaček.

Muž měl svým jednáním způsobit škodu odcizením přes 100 tisíc korun a poškozením škodu přesahující 50 tisíc korun. Kriminalisté jej obvinili z přečinů krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody. Dotyčný se ke všem skutkům doznal, odcizené věci měl obratem prodávat cizím osobám a peníze používat pro vlastní potřebu a obživu. Muž byl v minulosti několikrát za majetkovou trestnou činnost odsouzen, nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

nprap. Bc. Kateřina Kubzová
oddělení tisku
1. června 2022

vytisknout  e-mailem