Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Krádeže kol neklesají

PARDUBICE - Rady nejen pro pardubické cyklisty 

Ačkoliv jsme nedávno dopadli partu, která nejen na území Pardubic kradla jízdní kola, oznámené krádeže v centru města ve statistikách neklesají. Pachatelé jsou občas bez práce, protože majitel jim kolo na ulici naservíruje bez jakéhokoliv zajištění jen tak opřené o prodejnu, ale jsou i případy, kdy se zmocní kola opatřeného velkým zámkem téměř o průměru desetikoruny.
 
Je jasné, že zloději kol jsou postrachem pro každého cyklistu, je těžké s nimi bojovat, ale určitě je možné jim jejich práci trochu ztížit. Je důležité přemýšlet, na jaké místo cyklista kolo odkládá. Nejlepší je využít frekventovaná místa, dokonce ta, kde jsou v blízkosti bezpečnostní kamery. Nejen v Pardubicích se osvědčují speciální stojany, pro které je nutné využít zvláštní zámek. Pokud budeme hovořit přímo o našem krajském městě, zde je k zakoupení za 75,-Kč od pondělí do pátku v době od 8:00-18:00 hodin v Pernerově ulici přímo na Městské policii Pardubice. Tam je zároveň možné kolo zaevidovat. K evidenci je zapotřebí mít doklady od nákupu kola, občanský průkaz a dostavit se do správných dveří pouze ve středu od 15:00 do 17:00 hodin.
 
Jako účinný prostředek se můžeme osvědčit i lidská všímavost. Pokud si někdo všimnete v okolí jakéhokoliv stojanu někoho podezřelého, neváhejte a zkontaktujte policejní hlídku ať nás, nebo strážníky městské policie.
 
fotografie (zdroj: www.mphodonin.cz)
 
nprap. Bc. Eva Maturová
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem