Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

AKTUALIZACE: Krádeže katalyzátorů objasněny

NÁCHODSKO – Poškozeno bylo 9 vozidel. 

AKTUALIZACE: Kriminalisté objasnili sérii krádeží katalyzátorů z vozidel na Náchodsku. Na svědomí je má mít teprve 19letý cizinec. Ten si měl vyhlédnout v 8 případech vozidla na Náchodsku, poslední 9. na Hradecku se mu však stalo osudným, neboť jeho podezřelého pohybu u vozidla si povšiml občan a věc nahlásil policii. Policisté z Pohotovostního a eskortního oddělení okamžitě vyrazili na místo a muže  zadrželi. Svým řáděním měl způsobit majitelům souhrnnou škodu minimálně 124 tisíc korun. Náchodští kriminalisté muže obvinili z přečinu krádeže, za což mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až 5 let za mřížemi.

por. Mgr. Lucie Konečná
2.11.2022, 11:30hod.

Jaroměřští policisté šetří případy krádeží katalyzátorů z pěti osobních automobilů tovární značky BMW, Opel Vectra a Škoda Octavia. Všechny vozy stály zaparkované na volně přístupné ploše v ulicích či na parkovištích v Jaroměři, a v jednom případě pak v obci Dolany. Ke skutkům mělo dojít v době od 27. září do 3. října 2021. Výše způsobené škody byla předběžně odhadnuta na více jak 100 tisíc korun.

Žádáme tímto zejména obyvatele Jaroměře, kteří si mohli v uvedené době všimnout v souvislosti s danými skutky jakéhokoliv důvodného dění, a to zejména výskytu podezřelé osoby či osob, zřejmě s vozidlem, nebo i k dalším potenciálním případům, aby své poznatky předali policistům na jejich služebně, potažmo telefonní lince 974 534 741.

Zároveň na uvedenou trestnou činnost upozorňujeme a nabádáme majitele volně odstavených vozidel, zejména v menších obcích na periferii okresu, aby zabezpečení svého majetku věnovali odpovídající pozornost.

por. Mgr. Lucie Konečná
4.10.2022, 09:15hod.

Odkazy do noveho okna

fotografie

fotografie 

Detailní náhled

fotografie

fotografie 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem