Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Krádeže a podvod

RYCHNOVSKO - Zmizela dlažba i skelná vata 

První pracovní den nového roku policisté na Rychnovsku zadokumentovali hned několik případů krádeží a podvodu.
Do domu v Opočně se vloupal neznámý pachatel. Z chodby odcizil uskladněnou dlažbu, připravenou k rekonstrukci. Majiteli vznikla škoda za více než 33.000 korun. Případ šetří místní policisté.
Ti také zaevidovali případ podvodu přes internet. Nový notebook si přes net objednal poškozený muž. Na uvedený účet zaslal požadovanou částku, ale počítače se již nedočkal. Podvodným jednáním falešného prodejce mu tak vznikla škoda přesahující částku 8.000 korun. Ani na Rychnovsku se nejedná zdaleka o výjimečný případ - policie ČR proto nabádá při obchodování přes internet k obezřetnosti.
I policisté Obvodního oddělení Dobruška zaevidovali případ krádeže. Do osobního vozidla zn. Jeep Grand Cherokee se vloupal dosud neznámý pachatel. U vozu, zaparkovaného před restaurací jedné horské obce, rozbil boční okno a poté ukradl z prostoru mezi sedadly pánskou příruční tašku, ve které byla kromě osobních dokladů a platebních karet uložena i finanční hotovost. Celková škoda tohoto případu se vyšplhala na 30.000 korun.
Akutní nedostatek financí zřejmě pociťoval pachatel, který se zaměřil na veřejný telefonní automat v jedné obci na Kostelecku. U přístroje nejprve vypáčil kovová dvířka a následně  z trezorku odcizil kovové mince. Poberta tak způsobil škodu za téměř 10.000 korun.
Kostelečtí policisté řeší i případ krádeže izolační vaty. Několik desítek balíků stavebního materiálu ukradl doposud neznámý pachatel z oploceného areálu jednoho podniku v Častolovicích. Majiteli vznikla škoda za téměř 48.000 korun.

por. Mgr. Alena Kacálková
3. ledna 2012
 

vytisknout  e-mailem