Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Krádeže

KARLOVY VARY – Pachatelé dopadeni  

Čtveřice mužů ze Sokolova, ve věku od 18 do 22let, byla dopadena a usvědčena z krádeže.
Policisté z Nové Role obvinili muže z toho, že dne 16.09.2012, v obci Mírová v areálu místní firmy, násilím vnikli  do uzavřeného a uzamčeného skladu materiálu, ze kterého odcizili železný profil U 120 a železný podlahový plech a další zde volně ložený železný materiál.
Odcizené věci naložili do vozidla a chystali se odjet s lupem. Měli však smůlu, byli přistiženi  bezprostředně po krádeži poškozeným a provozovatelem skladu. Ti přivolali policisty, kteří zloděje zadrželi na místě a odvezli na policejní služebnu. Škoda vznikla jen na poškozeném zařízení. Dva z pachatelů se přečinu krádeže dopustili i přesto, že byli za takový přečin v posledních třech letech odsouzeni a potrestáni rozsudkem Okresního soudu v Sokolově.
Věc se dále zpracovává ve ZPŘ.
 
Krádež obturátoru
Karlovarští policisté pátrají po pachateli krádeže obturátoru (pístnice ke stavebnímu stroji). Ke krádeži došlo v noci z 16.na 17.září 2012 v Karlových Varech, v Moravské ulici.
Pachatel obturátor odcizil dosud nezjištěným způsobem. Výše škody je 25 000,-Kč.
 
Povedená trojice mladých lidí kradla a vozila se zadarmo
Osmnáctiletý mladík z Jáchymova společně s dalšími dvěma spolupachateli byli usvědčeni z krádeže a neoprávněného užívání cizí věci. Dívka a dva mladíci jsou podezřelí z toho, že v červenci letošního roku, během týdne odcizili poškozenému finanční hotovost, dále mu odcizili  kovové součástky z lešení včetně  železných sloupků, které odvezli do výkupu šrotu.
Ve stejné době neoprávněně užívali  jeho  vozidlo, se kterým bez jeho vědomí a souhlasu najeli  celkem 1.860 km, u auta navíc poškodili levý kryt zrcátka. Trojice napáchal škodu za 20 000,-Kč.
Proti nejstaršímu z pachatelů bylo zahájeno trestní stíhání ve zkráceném přípravném řízení.
 
por.PhDr.Papežová Zdeňka
18.9.2012

vytisknout  e-mailem