Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Krádež vloupáním do restaurace

Tábor – Pachatel dopaden. (Hlasová schránka 974 238 116 za pátečním servisem) 

V nočních hodinách ze 7. na 8. srpna 2018 došlo ke krádeži vloupáním do restaurace Na Pěkné vyhlídce v Táboře – Čekanicích. Po násilném vstupu zloděj restauraci prohledal a odcizil zde na několik desítek krabiček cigaret různých značek. Vlastní krádeží a poškozením zařízení restaurace způsobil souhrnnou hmotnou škodu ve výši bezmála 23 000 korun.

Na místo byli vysláni policisté místního obvodního oddělení a rovněž i výjezdová skupina táborských kriminalistů. Na základě zajištěných stop, poznatků a informací z místa činu policisté vytipovali možného pachatele a jak se ukázalo, jejich dobrou místní znalostí podložený úsudek byl správný.

Důvodně podezřelého muže se táborským policistům podařilo vypátrat a zadržet ve čtvrtek večer. Po noci strávené v policejní cele si jej převzali táborští kriminalisté. Na základě zajištěného důkazního materiálu pak recidivistovi, který má s porušováním zákona již své bohaté zkušenosti a v současné době na něj byl dokonce vydán i soudní příkaz k zatčení, nezbylo, než se přiznat nejen k vykradené restauraci, ale i nedávné krádeži v jednom z táborských obchodních domů. Zda má na svědomí i další obdobné skutky, je předmětem dalšího policejního šetření.

Mladého muže opět čeká soud. Za výše uvedené krádeže je ohrožen trestem odnětí svobody na dobu až tří let. Na konečný verdikt soudu si počká ve vazbě.   

por. Mgr. Miroslav Doubek   ta.pis@pcr.cz , krpc.pio@pcr.cz

12. srpna 2018

vytisknout  e-mailem