Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Krádež violoncella - aktualizace

Policisté hledají muže, který je podezřelý z vloupání do vozidla a krádeže violoncella v hodnotě 80 tisíc korun. 

V polovině ledna se neznámý pachatel vloupal do vozidla, které stálo na Vršovické ulici v Praze 10. Zloděj rozbil zadní boční okénko a z vozidla ukradl violoncello značky Honěk, smyčce a struny. Celkově tak majitelce byla způsobena škoda přes 130 tisíc korun.

V rámci prověřování případu policisté zajistili kamerové záznamy podezřelého muže, který se v metru pohyboval s ukradeným violoncellem. Ještě před tím podezřelého zachytily kamery v nákupním centru Eden, kde byl ve společnosti dalších dvou mužů. Ti sice s případem krádeže nemají nic společného, ale evidentně podezřelého znají. Jestli někoho na záběrech poznáváte, kontaktujte linku 158.

Případ je prověřovaný pro podezření ze spáchání trestného činu krádež a poškození cizí věci, za což hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

kpt. Jan Daněk – 20. 2. 2020

Aktualizace: Díky zveřejnění případu jsme získali poznatky k podezřelému na záběrech a podařilo se ho ztotožnit. Muž se při následném výslechu ke krádeži violoncella přiznal. Odmítl však říci, kde ho prodal. S podezřelým budou dál probíhat úkony trestního řízení.

Děkujeme všem, kteří pátrání věnovali pozornost a přispěli tak k objasnění případu.

kpt. Jan Daněk - 9. 3. 2020

Odkazy do noveho okna

1 bez názvu

1 bez názvu 

Detailní náhled

2 Výstřižek

2 Výstřižek 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem