Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Krádež peněz z vozidla

Český Krumlov – Zloděj přišel k penězům bez použití násilí. 

Českokrumlovští policisté řeší od soboty případ odcizení peněz vozidla. Na policisty českokrumlovského obvodního oddělení se obrátila pětačtyřicetiletá žena s tím, že v době od desáté hodiny dopolední do jedné hodiny odpolední dne 9. února 2019, na přesně nezjištěném místě v Českém Krumlově, se jí z jejího vozidla značky KIA ztratily peníze, které měla schované v jedné z přihrádek. Zloděj nepoužil násilí a z vozidla odcizil více než 30 tisíc korun.

Policisté neustále varují, že automobil není trezor, ale zatím řada z nás tento slogan nebere dostatečně vážně. Své věci si musí každý člověk chránit především sám a svým obezřetným chováním nedávat zlodějům příležitost.

Při předcházení krádeží věcí z vozidel je třeba dodržovat několik zásad:

  • Neponechávat ve vozidlech rezervní klíče ani doklady.
  • Neponechávat na viditelných místech (sedadla, odkládací plochy vozu), ale ani v zavazadlovém prostoru či přihrádkách cenné věci, jako jsou peníze, peněženky, kabelky, aktovky, elektronika a podobně.
  • Před odchodem od vozidla zkontrolovat uzavření všech oken, zavazadlového prostoru a uzamčení dveří. Pokud je vozidlo vybaveno elektronickým bezpečnostním systémem, je důležité zkontrolovat jeho funkčnost.
  • V žádném případě neponechávat klíčky v zapalování ani při krátkodobém vzdálení se od vozidla.
  •  Při uklízení nákupu do zavazadlového prostoru nikdy neodkládat své osobní věci na přední sedadlo odemčeného vozidla. Vždy si je ponechat u sebe, i když je to nepohodlné.

Pokud se občan setká s podezřelým chováním cizích osob u zaparkovaných vozidel, neměl by být netečný a měl by okamžitě kontaktovat policii na lince tísňového volání 158.

por. Bc. Lenka Pokorná    ck.pis@pcr.cz 

11. února 2019

vytisknout  e-mailem