Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Krádež ve škole policisté objasnili

JIHLAVSKO: Ze spáchání trestného činu jsou podezřelí dva muži 

Policisté dopadli v krátké době muže, kteří využili volného přístupu do jihlavské základní školy a v jedné ze tříd odcizili vybavení. Zajistit se policistům podařilo i většinu odcizených věcí. Ze spáchání trestného činu jsou podezřelí dva muži ve věku dvaadvacet a devětadvacet let.

Ke krádeži došlo v pátek 2. října v době kolem páté hodiny večer na základní škole, která byla z důvodu probíhajících voleb otevřena pro veřejnost. V jedné ze tříd základní školy byla odcizena mimo jiné výpočetní technika, reproduktory, dataprojektor a projekční plátno. Škoda, která krádeží vznikla, byla předběžně vyčíslena na necelých pětadvacet tisíc korun.

Po přijetí oznámení o krádeži začali případ prověřovat policisté. Provedli šetření, zajistili a vyhodnotili záznamy z kamer, ze kterých vyplynulo, že se v budově pohybovali dva podezřelí muži zakrytí na hlavě kapucemi a rouškami. Dále policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Případ začali ihned policisté obvodního oddělení ve spolupráci s jihlavskými kriminalisty šetřit a po pachatelích pátrat. Na základě operativní činnosti a výborné místní i osobní znalosti se jim v krátké době podařilo zjistit totožnost mužů a oba dopadnout. Policisté zajistili také většinu odcizených věcí. Případ dále prověřují a provádějí další úkony trestního řízení.

Za trestný čin krádeže lze uložit trest odnětí svobody až na dva roky.

Tento případ svědčí mimo jiné také o tom, že podezřelým mužům nepomohlo ani jejich zamaskování, které v tomto případě znamenalo roušku na obličeji a přes hlavu kapuci.

por. Bc. Jana Kroutilová, komisař

8. října 2020

vytisknout  e-mailem