Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Krádež psa - aktualizace

Policisté pátrají po dosud neznámém muži a jeho doprovodu, který odcizil v metru spícímu cestujícímu psa. Ten byl pár dní poté nalezen v zuboženém stavu v Riegrových sadech. 

Od konce srpna pátrají policisté z místního oddělení Prosek po trojici mužů, kteří v soupravě metra jedoucím ze stanice Chodov do stanice Muzeum, využili spánku poškozeného a v nestřeženém okamžiku mu odřízli vodítko, na kterém měl přivázaného křížence pražského krysaříka a německého pinče. Toho následně odcizili a vystoupili s ním ve stanici Muzeum. Policisté šetřením zajistili kamerové záznamy, na kterých je vidět muž, který nese psa a jeho dvoučlenný doprovod. Pokud trojici na záběrech poznáváte, nebo víte, kde by se mohl zdržovat, ozvěte se prosím na linku 158.

Pes byl čtyři dny od krádeže nalezen dosud neznámým nálezcem v Riegrových sadech v Praze 2, poraněný, kdy nemohl došlápnout na zadní končetiny.

Policisté celý případ v současné době prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí až dva roky za mřížemi.

por. Mgr. Violeta Siřišťová – 8. 11. 2021

Aktualizace - Díky medializaci již policisté mají ztotožněného podezřelého a jeho dvoučlenný doprovod. V současné chvíli s mužem probíhají standardní úkony trestního řízení. Děkujeme všem za pomoc při pátrání.

por. Mgr. Violeta Siřišťová - 1. 12. 2021

vytisknout  e-mailem