Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Krádež peněz z ruky

HRADECKO - Podezřelá žena byla během půl hodiny dopadena. 

Policisté z obvodního oddělení Hradec Králové 2 řeší od neděle 17.12. krádež 200korunové bankovky. Ke krádeži mělo dojít krátce před 15. hodinou na parkovišti u jednoho obchodního domu v Pilňáčkově ulici v Hradci Králové. Neznámá žena v prostoru na ukládání nákupních vozíků přistoupila zezadu k 60leté poškozené, kdy ji obejmula rukama kolem ramen s úmyslem odcizit ji peněženku, kterou držela v ruce. Poškozená žena peněženku uchránila, ale jak se peněženka otevřela, žena ji z ní vytáhla dvě bankovky a papírek s poznámkami. Pětistovková bankovka a papírek ji však z ruky vypadly a poté, co poškozená začala křičet, utekla pouze s 200 korunami.
Přivolaní policisté začali okamžitě po podezřelé pátrat. Po necelé půlhodině ji našli asi 0,5 km od místa krádeže. Dopadená 30letá žena se policistům na místě přiznala a dobrovolně vydala 101 korun, které ji po nákupu čokolády a cigaret zbyly z odcizených peněz. Policisté ji zadrželi a převezli na služebnu k dalším úkonům. Na svoji obhajobu uvedla, že kradla, protože měla hlad a potřebovala peníze na autobus do Trutnova.
Policisté z evidencí zjistili, že v pátek 15.12. po 22. hodině odcizila láhev vodky z jednoho obchodu ve Dvoře Králové nad Labem, v sobotu také po 22. hodině ji policisté převáželi z jedné hradecké benzinky na protialkoholní záchytnou stanici s 1,5 promile. Dále se v neděli v poledne dopustila krádeže v tom samém obchodě, u kterého se odpoledne na parkovišti dopustila zmíněné krádeže. 
Po provedení všech potřebných úkonů a po sdělení podezření z trestného činu krádeže, za což ji hrozí až dvouleté vězení, byla propuštěna. Žena pravděpodobně přímo ze služebny zamířila do obchodního centra na Novém Hradci Králové, kde byla  krátce po 21. hodině přistižena při krádeži zboží v hodnotě 600 korun.

por. Iva Kormošová
20.12.2017, 9.00

vytisknout  e-mailem