Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Krádež peněz z obchodu

Dva muži odcizili peníze z trezoru ze zázemí obchodu. Poznáte je? 

Od začátku listopadu hledáme dva muže, kteří v čase zavírací doby odcizili z trezoru ze zázemí obchodu v nákupním centru na Chodově téměř čtyřicet tisíc korun. Kamery zachytily dva podezřelé, z nichž jeden zabavil prodavačku dotazy na vystavené zboží a druhý mezi tím vlezl do zadní místnosti obchodu, kde odcizil tři obálky s eury a českými korunami.

Podezřelý muž, který odvedl pozornost prodavačky, byl menší podsadité postavy s vypouklým břichem ve zdánlivém věku kolem 45 let. Měl černé vlasy nakrátko s patkou do čela, knír s bradkou, na tváři strniště, lehce snědou pleť a působil východním nebo arabským vzezřením. Podle prodavačky nemluvil česky ani anglicky, ale spíš arabsky.

Druhý podezřelý byl středně vysoký, štíhlý až hubený muž ve věku okolo 30 let.  Měl černé nagelované krátké vlasy, oholenou tvář, nápadně plochý vrchol hlavy a nevýraznou prohlubeň mezi čelem a kořenem nosu. Měl lehce snědou pleť a působil východním nebo arabským vzezřením.

Vzhledem ke způsobu provedení krádeže se domníváme, že toto není jediný případ, který mají muži na svědomí. Žádáme každého, kdo podezřelé poznává, ať se ozve na linku 158. Zpozornit by ale měli i obchodníci, kteří mohli být touto dvojící také okradeni a také se ozvat na linku tísňového volání s informacemi k dalším případům.

Případ je prošetřovaný pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za což hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

por. Bc. Jan Daněk – 19. 11. 2018

vytisknout  e-mailem