Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Krádež luxusních hodinek

Policisté pátrají po muži, který je podezřelý z krádeže hodinek za 165 tisíc korun. Znáte ho? 

Od pátku 1. března pracují policisté z místního oddělení Karlín na objasnění případu krádeže značkových hodinek z provozovny v Křižíkově ulici v Praze 8. Toho dne kolem osmnácté hodiny přišel do zastavárny neznámý muž a dlouho si prohlížel vystavené zboží. Po nějaké době si všiml, že v zámku jedné ze dvou vitrín je klíč, který zapomněla obsluha vyndat. Jeho pozornosti zároveň neunikly ani značkové hodinky, které se nacházely ve druhé a v tu chvíli ještě zamčené vitríně. Podezřelý nelenil a vyndal klíč z jednoho zámku a zkusil ho ve druhém, zdali skleněná dvířka neotevře. A povedlo se. Pak jen vyčkal chvíle, kdy se zaměstnanci věnovali jiným zákazníkům, a v nestřeženém okamžiku hodinky za sto pětašedesát tisíc korun z vitríny vzal a ukryl pod bundu. Následně obchod bez zaplacení opustil.

Celou událost i tvář podezřelého zachytily bezpečnostní kamery umístěné uvnitř provozovny. Pokud muže poznáváte, nebo víte, kde se nachází, neváhejte a kontaktujte linku tísňového volání 158.   

Případ je prošetřován pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za což v tomto případě hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

por. Mgr. Jan Rybanský - 13. března 2019

vytisknout  e-mailem