Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Krádež kamery objasněna

TEPLICKO - Zloději hrozí až tříleté vězení; Řídili i přes zákaz; Vykradená chatka. 

Krádež kamery objasněna

     Policisté z obvodního oddělení v Krupce ukončili prověřování případu krádeže kamery s detektorem pohybu, ke které došlo začátkem ledna v Soběchlebech. Tehdy ještě neznámý zloděj ukradl ze sloupu na stavební parcele kameru v hodnotě přes devět tisíc korun. Po měsíci prověřování strážci zákona zjistili jeho totožnost a třicetiletému recidivistovi sdělili podezření z přečinu krádeže, podařilo se jim zajistit i ukradenou kameru. Lapkovi hrozí v případě uznání viny až tříletý trest odnětí svobody.

Řídili i přes zákaz

     Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání se bude zodpovídat 30letý muž, kterého v neděli dopoledne zastavili policisté v Teplicích. Při lustraci zjistili, že má soudem vysloven trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel. Ve lhůtě 48 hodin stane před soudcem, který rozhodne o druhu a výši trestu.

     Ze spáchání stejného přečinu je podezřelý i 52letý muž, který si také sedl za volant, ačkoliv mu soudci uložili hned dva tresty zákazu řízení motorových vozidel. V noci z neděle na pondělí jeho jízdu ukončili policisté z oddělení hlídkové služby, skončil v cele a i o jeho budoucnosti rozhodne soud v nejbližší době. Oběma mužům, kteří ignorovali rozsudky, hrozí až dvouleté vězení.

Vykradená chatka

     Policisté pátrají po neznámém pachateli, který se v katastru obce Hrobčice vloupal do zahradní chatky. Uvnitř odcizil sekačku na trávu a motorovou pilu, celková škoda byla vyčíslena na sedm tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádeže, zloději hrozí v případě dopadení až dvouleté vězení.

11. února 2020, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence Teplice

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pis.tp@pcr.cz

vytisknout  e-mailem