Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Krádež kabelky

PELHŘIMOVSKO: Zloděj se zmocnil kabelky odložené v baru na lavici 

Pacovští policisté pátrají po pachateli, který v neděli v jednom z pacovských barů odcizil kabelku. Oznámení o krádeži přijali policisté v neděli večer. Ke krádeži mělo dojít v baru na ulici Pošenská mezi čtvrtou a sedmou hodinou ráno. Dosud neznámý pachatel odcizil dámskou kabelku, kterou měla majitelka položenou na lavici uvnitř baru. Společně s kabelkou se zloděj zmocnil peněženky s finanční hotovostí a platební kartou, dokladů a mobilního telefonu. Poškozená majitelka vyčíslila škodu na téměř sedm tisíc korun.

Policisté po přijetí oznámení místo činu ohledali, provedli prvotní šetření a případ zadokumentovali. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a veškeré okolnosti případu dále prověřují.

Policisté upozorňují, že i při návštěvách zábavních podniků by lidé měli být obezřetní a dávat si pozor na své věci. Tašky a kabelky odložené na židlích nebo zavěšené na opěradlech jsou pro zloděje velkým lákadlem. Návštěvníci by zejména cenné věci, peněženky, doklady, mobilní telefony a podobně měli mít stále u sebe a pod dohledem, a když už se musí vzdálit, měli by požádat například své známé, aby jim na ně dohlédli. Je vždy nepříjemné, když návštěvník vyrazí za zábavou a očekávaný zážitek mu zkazí krádež jeho majetku.

por. Bc. Monika Pátková, komisař

18. dubna 2016

vytisknout  e-mailem