Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Krádež jízdního kola

PELHŘIMOVSKO: Nezabezpečené kolo pachatel odcizil 

Pelhřimovští policisté prošetřují případ krádeže jízdního kola, ke kterému došlo v pondělí 21. května v Pelhřimově. Jízdní kolo Author, fialové barvy s příslušenstvím, bylo zaparkované na volně přístupném prostranství na Masarykově náměstí. Dosud neznámý pachatel zde kolo mezi jedenáctou hodinou dopoledne a polednem odcizil. Majiteli tak vznikla škoda kolem dvou tisíc korun. Policisté na místě provedli ohledání a šetření. Případ zadokumentovali jako přestupek proti majetku a nadále ho prošetřují.

V souvislosti s tímto případem policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina na veřejnost apelují, aby nenechávali svá jízdní kola po dobu své nepřítomnosti volně odložená bez využití jakéhokoliv prvku zabezpečení. Pokud si cyklista kolo nechce, nebo z nějakého důvodu nemůže zabezpečit, měl by ho mít stále na očích.

Pokud majitelé kolo zamykají, měli by zvážit, k čemu a jak je kolo připoutané. Při odkládání kola je ho zapotřebí vždy upoutat zámkem k pevné části v okolí tak, aby bylo připevněno přes rám. Na místech, kde jsou ukotvené pevné stojany na kola, je vhodné využít tohoto stojanu a jízdní kolo k němu připevnit pevným lankovým nebo řetízkovým zámkem.

por. Mgr. Stanislava Miláčková, komisař

23. května 2018

vytisknout  e-mailem