Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Krádež filtrů objasněna - Aktualizace

HRADECKO - Tři cizinci způsobili škodu za statisíce. 

AKTUALIZACE:  Policisté v těchto dnech rozšířili trestní stíhání všem třem obviněným mužům, kteří jsou stíháni vazebně, o další skutky. Mužům se klade za vinu, že filtry pevných částic po celé České republice odcizili z dalších 19 aut (celkem 41), mezi kterými byly i dvě převozní sanity. Ve všech případech se jednalo o ty samé typy vozidel značky Renault a Opel. Škoda se tím pádem rozrostla na více jak 3 miliony korun. Přesto, že se škoda téměř zdvojnásobila, trestní sazba zůstává stejná.

por. Iva Kormošová, 21.1.2021, 12.00

Majitelé dodávek si mohou oddechnout. Policisté po dvou měsících usilovného pátrání dopadli v pátečních ranních hodinách (23.10.) pachatele krádeží filtrů pevných částic z dodávek. K dopadení jim dopomohl hlavně kvalitní městský kamerový systém v Pardubicích. Jsou jimi tři cizinci  z Evropské unie ve věku 38, 41 a 43 let, kteří jsou nyní již obviněni z trestného činu krádež. Jeden z nich (41letý) je navíc obviněn z maření úředního rozhodnutí, protože v září 2019 mu byl uložen za krádež tříletý trest vyhoštění.
Cizinci se zaměřili na vozidla zaparkovaná na volně přístupných místech v Hradci Králové a Pardubicích značek Renault Master a Opel Movano, z kterých po demontáži uchycovacích šroubů a přeskřípnutí 2 gumových hadic demontovali filtr pevných částic DPF. Na 22 vozidlech způsobili škodu za více jak 1,6 milionů korun. Odcizené filtry pak dodávali do své země jako náhradní díly.
Policisté podali na všechny tři obviněné muže podnět na uvalení vazby. Soudce návrhu vyhověl a všichni tři, kterým hrozí trest odnětí svobody od 2 do 8 let, jsou od nedělního dopoledne stíháni vazebně.

por. Iva Kormošová
27.10.2020, 10.30


 

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem