Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Krádež a podvod

Jindřichův Hradec - Důvěřivá žena přišla o 40.000 korun. (hlasová schránka 974 233 116)  

Dne 5.3.2009 okolo 11.45 hodin došlo v obci Chlum u Třeboně k podvodnému vylákání finanční částky ve výši 10.000 korun. Neznámý muž a žena , hovořící slovensky, využili důvěry poškozené a vylákali od ní finanční částku ve výši 10.000 korun. Ženě namluvili, že potřebují peníze na úhradu operace zraněné osoby v nemocnici v Jindřichově Hradci. Po jejich odchodu z domu poškozená zjistila , že jí podezřelí  ještě odcizili 30.000 korun, které měla volně ležet v papírové obálce na horní desce nočního stolku v ložnici. Způsobená škoda činí 40.000 korun.

Pachatelé se v Chlumu u Třeboně pohybovali v osobním automobilu černé nebo tmavé barvy, hodně proskleném podobném Pick-upu. Muž byl ve věku 40-50 let, měl brýle. Žena byla asi třicetiletá a měla  na hlavě kostkovanou čepici. Pravděpodobný je výskyt ještě dalšího muže.

Policisté žádají občany, kteří zaznamenali výskyt podobného vozidla a osob, a mohli by svojí výpovědí přispět k dopadení pachatelů, aby zavolali na linku 158.

Opětovně upozorňujeme seniory aby takovým lidem nedůvěřovali, nepouštěli je do svých domovů. Podvodníci využijí vaší důvěru a bezcitně vás okradou. Ve většině případů se jedná o podvod.

vytisknout  e-mailem