Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Kradené zboží si při útěku bránil násilím

Pražští policisté pátrají po podezřelém muži, který při útěku s kradeným zbožím srazil ochranku k zemi. 

Policisté z místního oddělení Smíchov od konce srpna pátrají po zatím neznámém pachateli, který je podezřelý z krádeže zboží v supermarketu na Plzeňské ulici. Muž do obchodu přišel okolo osmnácté hodiny. Zpočátku vypadal jako běžný zákazník, který si do ruky vzal devět plechovek s lososem. Toto zboží a dále jedenáct balení kávy si ale v jiné uličce mezi regály vložil do batohu, což zaznamenaly jak tamní bezpečnostní kamery, tak i prodavačka s ostrahou. Ve chvíli, kdy muž prošel pokladnou bez zaplacení, se ho proto tito zaměstnanci rozhodli zastavit. Podezřelý se ovšem svého lupu vzdát nechtěl, a tak se dal na útěk, přičemž odstrčil nejprve prodavačku a posléze i zaměstnance ostrahy. Toho pachatel dokonce udeřil do obličeje, v důsledku čehož zaměstnanec ostrahy spadnul na zem. Podezřelý poté utekl neznámo kam.

Pravděpodobně se nejedná o žádného začátečníka, neboť měl svůj nákup, za který nezaplatil, velice dobře promyšlený tak, aby jen těsně nedosáhl hranice pěti tisíc korun. Plány mu ale narušili zaměstnanci supermarketu, kteří se ho snažili zadržet. Totiž ve chvíli, kdy proti nim pachatel použil násilí za účelem uchránit si kradené věci, tak se rázem z přestupku proti majetku stal trestný čin krádež, bez ohledu na způsobenou škodu.

Policisté mají k dispozici kamerové záznamy, které zachycují jak příchod podezřelého do supermarketu, tak samotnou krádež, ale i následný útěk z místa. I přes provedené úkony se ale policistům do současné doby nepodařilo neznámého muže ztotožnit a vypátrat, proto se nyní obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc. Jakékoli informace k muži na záběrech přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158.

Za pomoc a spolupráci při pátrání předem děkujeme.

Por. Mgr. Iveta Martínková – 1. 11. 2016   

Odkazy do noveho okna

Podezřelý muž

Podezřelý muž 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem