Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Kradené vozidlo zajištěno, řidič zadržen

Řidiče v kradeném vozidle policisté zadrželi za pomoci taktického zastavovacího manévru. Eliminovali tím, případné pronásledování a ohrožování ostatních účastníků silničního provozu na dálnici D1. 

V pondělí 12. září nedlouho po půlnoci se autohlídka pražských policistů rozhodla zastavit vozidlo, které jelo po ulici 5. května směrem na Brno. V policejních evidencích bylo totiž vedeno jako odcizené, a to o den dříve na Táborsku. Policisté chtěli eliminovat případné pronásledování vozidla a možné ohrožení ostatních účastníků silničního provozu, to kdyby řidič neuposlechl jejich výzev k zastavení, a proto přivolali na pomoc další autohlídky. Společně pak kolegové z pohotovostní motorizované jednotky a hlídkové služby Prahy II. s využitím taktického zastavovacího manévru odcizené vozidlo zastavili na dálnici D1. Řidiče pak za pomoci donucovacích prostředků vytáhli z vozidla a spoutali.

Případ je prověřován pro podezření z trestného činu krádež, za což v případě odsouzení hrozí až tříletý trest odnětí svobody. Zadržený za majetkovou trestnou činnost již v minulosti před soudem opakovaně stál.

por. Mgr. Jan Rybanský - 27. září 2022

vytisknout  e-mailem