Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Krácení DPH o 200 milionů korun

Kriminalisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK) spolu s pracovníky Finanční správy ČR v minulém týdnu zasahovali na několika místech České republiky (v Moravskoslezském kraji, v Praze, na Plzeňsku a na Liberecku). 

V průběhu akce s krycím názvem ELEKTRO kriminalisté zadrželi 8 osob. Všech 8 zadržených a 5 právnických osob následně obvinili z trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby. Sedm obviněných je stíháno vazebně.
 
Podle závěrů kriminalistů mělo na území Evropské unie dojít k fiktivním obchodům s elektronikou (tablety, telefony či jinou telekomunikační technikou) a v rámci těchto obchodů měla být zkrácena DPH o více jak 200 miliónů korun. Pracovníkům finanční správy se podařilo zastavit podezřelé obchodní transakce, které měly vést k získání finančních prostředků ve formě neoprávněně vyplacených nadměrných odpočtů.
 
V případě pravomocného rozsudku hrozí obviněným fyzickým osobám trest odnětí svobody až na 10 let. Věc dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Olomouci.
 
Tomuto případu napomohla úzká spolupráce a koordinace činností mezi Policií ČR a Finanční správou ČR, která je uplatňována v rámci pracovního týmu KOBRA.
 
 
pplk. Mgr. Jaroslav Ibehej
ÚOKFK SKPV
22. října 2014

vytisknout  e-mailem