Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Krácení daní za 335 milionů korun

Policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK SKPV) zadrželi v ranních hodinách dne 5. prosince 2013 v Jihomoravském a Plzeňském kraji 10 osob v souvislosti s krácením daně z přidané hodnoty.  

V rámci realizace případu kriminalisté provedli celkem 7 domovních prohlídek a následně došlo k zahájení trestního stíhání 11 osob pro zvlášť závažný zločin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby (podle § 240 odst.1, odst. 3 trestního zákoníku). 
 
Podle závěrů kriminalistů ÚOKFK SKPV mělo v období do 1. ledna 2008 do 30. června 2011 docházet v rámci účelově vytvořeného řetězce firem ke krácení DPH v souvislosti s prováděním obchodů s neexistujícím zbožím na území ČR, případně s deklarováním jeho následného vývozu do dalších zemí EU (tzv. MTIC Fraud – Missing Trader Intracommunity Fraud).
 
Způsobená škoda podle našich závěrů činí cca 335 milionů Kč. Trestní stíhání všech osob je vedeno na svobodě. V případě pravomocného rozsudku hrozí všem obviněným osobám trest odnětí svobody od 5 do 10 let.
 
Kriminalisté ÚOKFK SKPV zajistili jako „náhradní hodnotu“ 5 nemovitostí a peněžní prostředky na bankovním účtu. Při jedné z domovních prohlídek prováděné v obci Kyšice na Plzeňsku byla rovněž zajištěna pěstírna marihuany (celkem 220 rostlin + zařízení k pěstování). Tuto věc si převzali policisté z Městského ředitelství Plzeň.
 
Případ navazuje na již vyšetřované krácení daní se škodou 85 milionů korun, v rámci kterého jsou trestně stíhány 3 osoby. V této věci došlo rovněž k zajištění majetku (peněžní prostředky na účtech a nemovitosti) v celkové výši cca 45 milionů korun.
 
    
pplk. Mgr. Jaroslav Ibehej
ÚOKFK SKPV
10. prosince 2013
  

Pod článkem jsou k dispozici 4 fotografie z domovní prohlídky

vytisknout  e-mailem