Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Kovové nájezdy poškodily devět aut

KRAJ VYSOČINA: Nájezdy vypadly z jedoucího nákladního vozidla. 

V úterý 8. února jel řidič nákladního vozidla Scania s návěsem po dálnice D1 ve směru na Brno. Vlivem špatného zajištění se z automobilu před osmou hodinou ráno při jízdě samovolně uvolnil náklad. Na 119 km a následně 124 km z něho na komunikaci spadly dva ocelové nájezdy, které postupně poškodily další jedoucí vozidla. Prvotní informace byla, že na obou místech došlo k poškození celkem osmnácti vozidel. Na místo okamžitě vyjeli policisté Dálničního oddělení Velký Beranov. Po jejich příjezdu bylo na 119 km jedno poškozené vozidlo a na 124 km osm poškozených automobilů. Nákladní vozidlo Scania v jízdě pokračovalo.
 
Na 119 km poškodil kovový nájezd vozidlo Renault. U vozidla byly poškozené dvě pneumatiky.
Na km 124 spadl nájezd náhle před řidiče vozidla Škoda Octavia, který ho přejel. Poté byl kovový nájezd vymrštěn na další automobil Škoda, u kterého byly po střetu s nájezdem proraženy obě levé pneumatiky. Nájezd zůstal ležet v levém jízdním pruhu, kde na něj najel řidič vozidla Renault Laguna. Po střetu byl kovový nájezd odmrštěn na přední část automobilu Peugeot. Dále se nájezd odrazil a střetl se s vozidlem Škoda, kterému narazil do nárazníku a poté ho řidič ještě přejel. Nájezd zůstal ležet na dálnici, kde na něj najel řidič vozidla VW Sharan a od něj se odrazil na další automobil Peugeot, který ho přejel. Kovový nájezd opět zůstal ležet v jízdním pruhu dálnice, kde na něj najela řidička vozidla Ford Focus. Všechna poškozená vozidla po střetu přejela ke krajnici a další provoz na dálnici tak nebyl vážněji omezen.
Ke zranění osob nedošlo. Na místo vyjeli policisté dálničního oddělení, úsek dálnice zabezpečili tak, aby nedošlo k dalším dopravním komplikacím. Pět vozidel bylo po střetu s kovovým nájezdem nepojízdných. U řidičů provedli policisté dechovou zkoušku s negativním výsledkem.
 
Nákladní vozidlo Scania se policistům podařilo zastavit na 178 km. Automobil řídil pětatřicetiletý muž cizí státní příslušnosti. Je podezřelý ze spáchání přestupku proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích.
 
Škodu na vozidlech policisté vyčíslili na téměř 300 tisíc korun.
 
por. Bc. Jana Kroutilová, komisař
9. února 2011

dálnice 8. 2. 2011dálnice 8. 2. 2011

dálnice 8. 2. 2011dálnice 8. 2. 2011

vytisknout  e-mailem