Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Koupili si padělané doklady

ZLÍNSKÝ KRAJ: V České republice je vydávali za pravé. 

Pobytová kontrola, kterou začátkem února na jedné z ubytoven na Vsetínsku provedli policisté z Oddělení dokladů a specializovaných činností Zlín, skončila odhalením tří padělků osobních dokladů.
Trojice mužů ve věku sedmnáct až dvaadvacet let z východoevropského státu, který není členem Evropské unie, se při kontrole prokázala doklady, které předložila nejen při zapsání do domovní knihy ubytovny, ale i při nástupu do zaměstnání. Policisté na místě doklady (Slovensko a Maďarsko) za pomoci technických prostředků zkontrolovali a zjistili, že vykazují znaky padělání či pozměnění. Později je na základě odborného posouzení opravdu označili za padělky. Mladí muži si je údajně koupili od neznámého muže za částku 300 dolarů.
Vzhledem k faktu, že si cizinci opatřili padělanou veřejnou listinu a zároveň ji také užili jako pravou, dopustili se trestného činu padělání a pozměnění veřejné listiny, za což jim hrozil trest odnětí svobody až na tři léta. Od soudu všichni tři odešli se soudním vyhoštěním z území České republiky na 12 měsíců u nejmladšího cizince a na 24 měsíců v případě jeho starších kolegů. Ti byli navíc odsouzeni k trestu odnětí svobody na dva měsíce s podmínkou na 24 měsíců.

11. února 2019, nprap. Petr Jaroš

vytisknout  e-mailem