Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Koupil si vstupenky na Euro 2024 z „druhé ruky“

PRAHA VENKOV – ZÁPAD – Upozorňujeme na podvodníky, kteří prodávají falešné vstupenky. 

V souvislosti s nadcházejícím fotbalovým mistrovstvím Evropy Euro 2024, v tuto chvíli evidujeme podvodný prodej vstupenek. Je velice pravděpodobně, že takových případů bude více, proto bychom chtěli upozornit všechny zájemce o koupi vstupenek, kteří si je chtějí pořídit od jiných, než oficiálních prodejců, je velice riskantní. 

Nyní jsme přijali oznámení od 35letého muže, který naletěl na sociální síti na podvodníka. Ten nabízel dvě vstupenky na Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 za částku 5600 Kč. Prodejce požadoval zaslání platby předem, s čímž poškozený souhlasil a za vstupenky zaplatil. V ten okamžik pak přestal být prodejce kontaktní, nicméně nabízí vstupenky na fotbal zvesela dál.

Policisté doporučují všem zájemcům o návštěvu jakékoliv sportovní či kulturní akce, ať využijí nákup vstupenek od oficiálních prodejců, je to jediná a nejspolehlivější varianta!!!

V této věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu, za což pachateli v případě jeho zjištění, obvinění a pravomocného odsouzení hrozí několikaletý pobyt za mřížemi.

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
11. června 2024

vytisknout  e-mailem