Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Koště dometlo!

ORLICKOÚSTECKO - Trojice distributorů drog skončila ve vazbě. 

Ilustrační foto PČRIlustrační foto PČRNe každé nové koště dobře mete! Úspěšná realizace s krycím názvem „Koště“ rozkryla drogovou trestnou činnost trojice mužů z Orlickoústecka. Do hledáčku toxi týmu orlickoústeckých kriminalistů se dostala na základě protiprávního jednání, které kriminalisté ukončili zadržením, důslednými domovními prohlídkami a následným obviněním tria.

Třiačtyřicetiletý muž z Lanškrounska měl po dobu jednoho a půl roku nejen v místě svého trvalého bydliště, ale i na jiných místech našeho regionu vyrábět pervitin pomocí laboratorního skla a chemikálií z různých léků obsahující látku pseudoefedrin dovezených ze zahraničí. Dále zřejmě vyráběl i sušinu rostliny konopí seté – marihuanu. Obě zákonem zakázané látky údajně prodával nebo poskytoval dalším osobám. Uvedeného jednání se měl dopustit i přes to, že byl za stejnou trestnou činnost odsouzen Okresním soudem v Šumperku k podmíněnému trestu odnětí svobody. Své nezákonné jednání rozšířil o jízdu lanškrounskými ulicemi, kterými projížděl v osobním vozidle pod vlivem drog, což prokázalo znalecké zkoumání odebrané krve. Za zvlášť závažný zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a přečin ohrožení pod vlivem návykové látky mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Sedmatřicetiletý muž z Králicka měl též ve svém okolí po dobu jednoho a půl roku opatřovat drogy pervitin a marihuanu, které pravděpodobně neoprávněně prodával nebo poskytoval dalším osobám. Uvedeného jednání se patrně dopustil i přes to, že byl za stejnou trestnou činnost Krajským soudem v Hradci Králové odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v trvání čtyř a půl roku, ze kterého byl podmíněně propuštěn. Obviněný může za zvlášť závažný zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy skončit ve vězení až na deset let.

Pětadvacetiletý muž z Lanškrounska měl po dobu čtyř let ve svém okolí opatřovat od dalších osob návykové látky pervitin a marihuanu, a následně je prodávat nebo poskytovat dalším osobám. Plejádu trestné činnosti měl rozšířit, když řídil osobní auto i přes to, že pozbyl řidičské oprávnění a navíc pod vlivem drog. Pokud ho soud uzná ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání vinným, může strávit za zdmi věznice až pět let.

Vyšetřovatel případu ihned po obvinění podal na zadržené muže prostřednictvím státního zástupce návrh na jejich vzetí do vazby. Soudce Okresního soudu v Ústí nad Orlicí návrhu vyhověl a stíhání obviněné trojice bude probíhat ve vazební věznici.

14. listopadu 2017
por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem