Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Kořist získal vyhrůžkou smrtí

BRNO: Pomozte nám najít dvojici svědků. 

Dosud neznámý cestovatel chtěl navštívit ostrovy Spojeného království, jenomže mu na výpravu chybělo to nejdůležitější, peníze. Tak si pro jejich obstarání vybral pro něj tu nejjednodušší cestu, loupeží. Nedaleko brněnského hlavního nádraží si vytipoval devatenáctiletého zahraničního studenta, kterého silně uchytil za oděv a právě pod legendou cesty do Londýna požadoval vydání peněz. Mladý cizinec v obavě o svůj život raději útočníkovi vydal rovnou několik mincí. Avšak se rychle ukázalo, že výletník v počtech zřejmě nepropadal, neboť pohotově si spočítal, že mu uloupených pár korun na cestu přes průliv nestačí. Pod pohrůžkou smrtí tak po mladíkovi požadoval vydání další kořisti. Poučen z předchozího nezdaru si radši sám poškozeného prohledal a byl vskutku úspěšný. V jeho bundě totiž našel mobilní telefon a peněženku s veškerou finanční hotovostí. Případ z posledního listopadového dne minulého roku je prošetřován pro podezření ze spáchání trestného činu loupež.


V současné době mají brněnští muži zákona k dispozici záznamy z několika kamer umístěných nedaleko místa činu. Na záznamech je zachycena dvojice, muž a žena, kteří se v inkriminovanou dobu nacházeli v bezprostřední blízkosti místa činu. Dle kriminalistů by právě tento pár mohl významným způsobem přispět k objasnění tohoto skutku. Pokud je poznáváte, dejte nám vědět na lince tísňového volání 158, popřípadě můžete přímo zkontaktovat brněnské policisty na telefonní lince 974 625 823.


Muž má přibližně 25 až 30 let, výšku kolem 165 centimetrů, hnědé oči, byl střední postavy a tmavší pleti. Oblečený byl do černé bundy, černých kalhot a na hlavě měl čepici černé barvy nezjištěnými obrazci. Dále měl špičatý obličej, na pravé tváři v místech spodní čelisti a u koutku rtu měl znaménka velikosti přibližně cca 4 až 5 milimetrů.


S mužem se pohybovala žena vyšší postavy, která měla černé dlouhé vlasy. Oblečená byla do bundy světlé barvy.

por. Bc. Petr Vala, 14. ledna 2020.

Odkazy do noveho okna

Foto č. 1

Foto č. 1 

Detailní náhled

Foto č. 2

Foto č. 2 

Detailní náhled

Foto č. 3

Foto č. 3 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem