Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Zajímavosti - archiv

 

16. listopadu 2009
Vloupání do chalupy 
Pátek 13. listopadu nebyl právě šťastným dnem pro dvaatřicetiletého muže z okresu Jičín. Ve tři hodiny ráno se vypravil do obce Běchary, kde se vloupal do hospodářské části rekreační chalupy, ze které odcizil dvoukolovou káru. Následně vnikl i do garáže a dílny, kde odcizil okružní pilu, kovový svěrák, šroubovák a další ruční   nářadí, které postupně nanosil do připravené káry. Poté se dostal do obytné části budovy, kde jeho pozornosti neunikla varná konvice, nůžky, kuchyňské nože, porcelán a různé nádobí, které přidal k ostatním věcem. Ranní akce ho natolik zmohla, že nakonec usnul přímo v chalupě. Vzbudil se až kolem desáté hodiny dopolední, kdy rychle vstal, vzal káru a vydal se přes pole směrem na Chotěšice. Netušil, že si ho všiml majitel chalupy, který právě přijel. Ten si naštětí nenechal nic pro sebe a celou věc oznámil na policii. Pak už vzaly události rychlý spád. Přímo na poli zadrželi policisté spolu se služebním psem podezřelého muže. Ten se teď zpovídá z trestného činu krádeže a porušování domovní svobody, za což mu hrozí až dva roky vězení.
nprap. Hana Klečalová
3. listopadu 2009
Krádež peněz 
O tom, že drzost některých zlodějů nezná mezí se přesvědčil v pondělí 2. listopadu majitel rodinného domku ve Střevači. Dosud neznámý pachatel vnikl po třinácté hodině do jeho neuzamčeného domu, kde v prostoru verandy prohledal oblečení na věšákové stěně. Nakonec z kapsy bundy odcizil peněženku s  několikatisícovou hotovostí. Ještě než stačil dům opustit, odhalil jeho přítomnost majitel nemovitosti, který jej  pronásledoval až za vrata domu. Zde neznámý pachatel nasedl do osobního vozidla a odjel směrem na Bystřici. Svým jednáním způsobil škodu ve výši téměř 13 tisíc korun. Po pachateli pátrají kopidlenští policisté.
nprap. Hana Klečalová 
2. listopadu 2009
Pokus vloupání do prodejny
Prodejnu potravin ve Střevači hodlal „navštívit“ během uplynulého víkendu   dosud neznámý pachatel. Dovnitř se chtěl zřejmě dostat přes luxfery v zadní části objektu, které rozbil. Přesto úspěch neslavil a dovnitř se nedostal. I tak svým jednáním způsobil škodu ve výši téměř 1 tisíc korun.

Vloupání do benzínové čerpací stanice

Do objektu benzínové čerpací stanice v Libáni se vloupal v noci ze soboty na neděli 1. listopadu dosud neznámý pachatel. Dovnitř se dostal oknem, kde následně v prodejní části odcizil ze stojanu několik desítek krabiček cigaret různých značek. Pachatel svým jednáním způsobil škodu ve výši 30 tisíc korun. Případ šetří policisté jako trestný čin krádeže a poškozování cizí věci.
nprap. Hana Klečalová
30. října 2009
Dopravní nehoda
Ve čtvrtek 29. října jel v ranních  hodinách sedmačtyřicetiletý řidič nákladním vozidlem Mercedes s přívěsem ve směru od Bartoušova na Pševes. V daném úseku nestačil, zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy, včas na mokrém povrchu vozovky dobrzdit za utvořenou kolonou vozidel a následně narazil do zadní části vozidla Suzuki, které náraz odhodil na před ním stojící vozidlo Škoda Octavia. Při nehodě utrpěl řidič suzuki lehké zranění, se kterým byl převezen do Oblastní nemocnice v Jičíně. Provedená dechová zkouška na místě vyloučila požití alkoholu u řidiče mercedesu a suzuki. To se ovšem nedá říci u řidičky vozidla Škoda Octavia, u které naopak provedená dechová zkouška prokázala přes 1 promile alkoholu. Celková škoda byla vyčíslena na 110 tisíc korun. foto 1 , foto 2,

Vloupání do fary
V noci ze středy na čtvrtek 29. října se vloupal dosud neznámý pachatel do objektu fary v Kopidlně. Dovnitř se dostal oknem v přízemí, kde následně na schodišti do patra poškodil zámek mříží. Poté se vrátil zpět do přízemí, kde v kanceláři odcizil ze dvou nezajištěných příručních pokladen několikatisícovou finanční hotovost. Celková škoda byla vyčíslena na téměř 42 tisíc korun. Případ šetří kopidlenští policisté jako trestný čin krádeže, porušování domovní svobody a poškozování cizí věci.
nprap. Hana Klečalová
29. října 2009
Keramická socha skončila v rukou zloděje
Neskutečně drze si počínal během nimulého týdne dosud neznámý zloděj, který „navštívil“ místo posledního odpočinku v Osenicích. Na místním hřbitově se stala terčem jeho útoku   metr vysoká socha keramického anděla s roztaženými křídly, kterou odcizil. Majitelka vyčíslila její hodnotu na částku nejméně 20 tisíc korun.
nprap. Hana Klečalová
26. října 2009
Krádež motocyklu
Během minulého týdne vnikl dosud neznámý pachatel na soukromý pozemek u neobydleného domu ve Starých Hradech. Zde se následně vloupal do uzamčeného skladu, ze kterého odcizil motocykl ČZ 175 z roku 1935. Dále ze dvora domu odcizil dva automobilové motory do vozidla Škoda Favorit 136 a Peugeot 205. Majitel vyčíslil celkovou škodu na částku nejméně 50 tisíc korun.
nprap. Hana Klečalová
19. října 2009
Pokus o vloupání
Prodejnu v Běcharech se pokusil „navštívit“ v noci ze soboty na neděli 18. října dosud neznámý pachatel. Dovnitř se chtěl dostat otvorem v zadní části prodejny, což se mu nakonec nepodařilo. Majitel vyčíslil škodu na částku téměř jeden tisíc korun.   Případ šetří policisté jako pokus trestného činu krádeže vloupáním.
nprap. Hana Klečalová
12. října 2009
Vloupání do chalupy
Nepříjemné překvapení čekalo v neděli 11. října na majitele rekreační chalupy v obci Bystřice, který po příjezdu zjistil, že ho navštívil nevítaný host. Dosud neznámý pachatel vnikl dovnitř kuchyňským oknem, které nejdříve rozbil, a poté z jednotlivých místností odcizil hudební nástroje, hodiny, staré lahve od piva a další starožitnosti. Svým jednáním způsobil majiteli škodu ve výši nejméně 60 tisíc korun.
nprap. Hana Klečalová
23. září 2009
„Ahoj, ty ještě žiješ ?“
Úterý 22. září začalo pro dvaaosmdesátiletého důchodce z Kopidlenska stejně jako jiné dny. Ráno snídaně, úklid kuchyně a potom ven na zahradu. Vše se změnilo až v poledne, když u branky zazvonil neznámý muž. Hned jak starého pána uviděl, křikl na něj : „Ahoj, ty ještě žiješ?“. Vzhledem k tomu, že důchodce návštěvu nepoznal, přišel až k brance, kde stál asi padesátiletý muž. Ten se představil jako bratr Jakubce ze Slavhostic, s tím, že ho přišel navštívit. Poté spolu odešli do kuchyně, kde muž   svému hostiteli vysvětlil, jak nutně potřebuje peníze na opravu vozidla, respektive čelního skla. Ten mu sdělil, že má pouze dva tisíce na uhlí. Na to mu drzý chlápek odpověděl, že to je málo. A tak senior odešel do vedlejšího pokoje, kde z obálky vyndal několikatisícovou hotovost. To už se mu pochopitelně líbilo víc, a aby peníze získal,   namluvil mu, že je do dvou hodin vrátí a ještě mu k tomu přiveze uhlí. Starý pán mu uvěřil a nechal ho z domu odejít. Když se do dvou hodin neukázal, pochopil, že „naletěl“ podvodníkovi a vše oznámil na policii. Ta teď případ šetří jako trestný čin podvodu. 
nprap. Hana Klečalová
22. září 2009

Vloupání do hospody
Během noci z neděle na pondělí 21. září se vloupal dosud neznámý pachatel do hospody v obci Bačalky. Dovnitř se dostal oknem v zadní části objektu, které nejdříve rozbil. Uvnitř postupně prohledal příruční sklad a výčep, kde však nic neodcizil. Přesto svým jednáním způsobil škodu ve výši nejméně 24 tisíc korun.

Neznámý zloděj už má jméno
Objekt bývalého cukrovaru v Kopidlně je velkým lákadlem pro zloděje a další kriminální živly. Jeden z posledních případů, který zde policisté řešili se týkal krádeže 90 kilogramů měděných kabelů, které zde během srpna odcizil neznámý pachatel . Na základě provedeného šetření muži zákona zjistili, kdo má krádež na svědomí. Jedná se o osmatřicetiletého muže z okresu Jičín, proti kterému bylo v těchto dnech zahájeno trestní řízení pro podezření z trestného činu krádeže.
nprap. Hana Klečalová

 

21. září 2009
Dopravní nehoda
Tragicky vyhlížející dopravní nehoda se stala v pátek ráno 18. září v obci Třebnouševes. Po páté hodině ranní jel devětašedesátiletý řidič osobním vozidlem Peugeot 406 ve směru od obce Vinice na Hradec Králové. V daném úseku na křižovatce silnic zřejmě přehlédl cyklistu, který jel po hlavní silnici od Hradce Králové na Hořice a s tímto se čelně srazil. Cyklista utrpěl při nehodě lehké zranění, se kterým byl převezen na ošetření do Oblastní  nemocnice v Jičíně.   Alkohol   u obou řidičů byl na místě vyloučen dechovou zkouškou a celková škoda byla vyčíslena na 13 tisíc korun.

Vloupání do prodejny
Během noci ze čtvrtka na pátek 18. září se vloupal dosud neznámý pachatel do jedné z prodejen v Hořicích v ulici Aloise Hlavatého. Uvnitř následně odcizil 2 notebooky, 3 LCD, kompletní herní PC, 2 operační systémy Windows, několik paměťových karet a další zboží. Majitel vyčíslil škodu na částku téměř 80 tisíc korun. 
nprap. Hana Klečalová 
17. září
Vloupání do garáže
Do garáže u jednoho z rodinných domů v obci Dolany se vloupal během noci z úterý na středu 16. září dosud neznámý pachatel. Uvnitř následně odcizil příklepovou vrtačku, hasičskou helmu a z mrazícího boxu si vzal maso, zeleninu a nanuky. Majitel vyčíslil celkovou škodu na částku nejméně 26 tisíc korun.
nprap. Hana Klečalová

 

16. září 2009
Zatajení věci
Na svoji roztržitost zřejmě doplatila v pondělí 7. září mladá žena v Libáni. V odpoledních hodinách si vybírala u místního bankomatu větší finanční hotovost, kterou si ovšem zapomněla v podávací přihrádce. I když se pro ni hned vrátila, už se zde nenacházela. Peníze zřejmě našel nějaký nepoctivý nálezce, který si je ponechal. Možná ani netuší, že se tímto jednáním dopustil trestného činu zatajení věci, za což mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok nebo peněžitý trest.                     

Vloupání do čerpací stanice
Během noci z pondělí na úterý 15. září rozbil dosud neznámý pachatel u benzínové čerpací stanice v obci Pševes výlohu. Vzniklým otvorem poté odcizil z cigaretového zásobníku, který měl na dosah ruky cigarety různých značek. Majitel vyčíslil celkovou škodu na částku nejméně 31 tisíc korun. 
nprap. Hana Klečalová 
15. září 2009

Vloupání do chalupy
Během posledních čtrnácti dnů se vloupal   dosud neznámý pachatel do   jedné z rekreačních chalup v obci Kozojedy. Uvnitř vše nejdříve řádně prohledal a poté si z jednotlivých místností odnesl televizor, radiomagnetofon, mikrovlnnou troubu a další věci. Následně se vloupal i do   hospodářské části objektu, ze které odcizil   dvě horská jízdní kola. Majitel vyčíslil celkovou škodu na částku nejméně 7 tisíc korun. 

Zloděj odcizil 300 litrů nafty
Tři sta litrů motorové nafty, tak přesně takové množství odcizil dosud neznámý pachatel během noci z pátku na sobotu 12. září   ve Vysokém Veselí. Terčem jeho útoku se v tomto případě stala palivová nádrž autobusu, který byl zaparkovaný na volném prostranství v Buvově ulici. Zloděj nejdříve překonal zajišťující víčko nádrže, a poté mu už nebránilo nic v tom, aby palivo odčerpal. Majitel vyčíslil škodu na částku téměř 8 tisíc korun. 

Zákaz, nezákaz
Rozhodnutí Okresního soudu v Trutnově nebral vážně pětatřicetiletý muž z okresu Jičín. Ten i přesto, že   má do roku 2010 vysloven zákaz řízení motorových vozidel, usedl v neděli 13. září v časných ranních hodinách za volant osobního vozidla Citroën ZX. K jeho smůle ho ovšem Bystřici kontrolovala policejní hlídka, která se ne a ne dočkat jeho řidičského průkazu. Nakonec vyšlo najevo, že žádný nemá, protože je v zákazu řízení motorových vozidel a navíc provedená dechová zkouška u něj prokázala přes 1.3 promile alkoholu. A tak mu muži zákona zakázali další jízdu a k tomu všemu mu ještě ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.
nprap. Hana Klečalová 

31. srpna 2009
Krádeže
Během uplynulého víkendu zahájili kopidlenští policisté šetření  dalších dvou  případů krádeží zahradní techniky.
Ze čtvrtka na pátek se neznámý pachatel vloupal do tří garáží v obci Slavhostice. Uvnitř pak odcizil dvě motorové pily, motorový postřikovač, dva plastové kanystry s benzínem a hydraulický automobilový hever. Na poškození a odcizených věcech tak způsobil škodu bezmála 27.000 Kč.
Další případ se stal v průběhu uplynulého týdne. Neznámý pachatel se vloupal do rekreační chalupy v Dolanech. Policisté na místě zjistili, že se zloděj nejdříve dostal do obytné části domu, kde odcizil různé potraviny a poté si  nalezeným klíčem odemkl bývalou stáj, ze které odcizil  motorovou řetězovou pilu, křovinořez a strunový vyžínač, čímž majiteli způsobil škodu bezmála 19.000,- Kč.
npor. Bc. Miroslav Netík
28. srpna

Krádeže zahradní techniky pokračují
Neznámý pachatel odcizil v nestřeženém okamžiku v úterý ráno  25. srpna  v  kanceláři jednoho z  obchodů v Libáni tržbu. Zloděj  využil nepřítomnosti prodavačky, která se zdržovala v zadní části prodejny, vnikl do kanceláře, kde se  zmocnil bezmála 50 tisíc korun.

Tři podezřelí muži se chtěli neoprávněně obohatit ve Volanicích. Z oplocení místního zámku odcizili zákrytové pískovcové desky v hodnotě 6 tisíc korun, které následně prodali za jejich zlomkovou hodnotu. Iniciativním přístupem kopidlenských policistů byli podezřelí zjištěni a odcizené desky zajištěny. V brzké době budou navráceny majiteli.

Další dva případy odcizení zahradní techniky dokumentují od středy kopidlenští policisté. V prvním případě se neznámý pachatel vloupal do stodoly v obci Nečas. Ve druhém případě se vloupal do stodoly v Běcharech. Kopidlenští policisté žádají občany, aby si více všímali svého okolí, zejména pohybu neznámých osob a vozidel a nebáli se toto včas oznámit na linku 158.
npor. Bc. Miroslav Netík
20. srpna 2009
Nedal si říci po dobrém
Občan s Kopidlenska hrubým a nevybíravým jednáním opakovaně ztrpčoval život své bývalé přítelkyni. Z počátku se mu kopidlenští policisté snažili domluvit po dobrém. Jeho prohřešky řešil správní orgán v přestupkovém řízení. Avšak excesy se opakovaly a co hůře intenzita jeho útoků se stále stupňovala. Jak se říká „Pohár trpělivosti přetekl“. V úterý dopoledne byl kopidlenskými policisty zadržen a umístěn do policejní cely. Odtud putoval přímo k soudu.
Neznámý pachatel se vloupal během víkendu do objektu bývalého cukrovaru v Kopidlně. Pod vidinou zisku zde odcizil různé měděné kabely v celkové hodnotě 26 tisíc korun. Ve výkupně barevných kovů však s takovouto částkou rozhodně počítat nemůže.
V noci z úterka na středu se neznámý pachatel vloupal do cukrárny a prodejny potravin v Dětenicích. Nic zde však neodcizil. Přesto na poškozených věcech způsobil škodu bezmála 14 tisíc korun.
V pondělí krátce po poledni kontrolovali kopidlenští policisté řidiče motorového vozidla. Z jeho chování bylo od počátku zřejmé, že není vše v pořádku. Jak se později ukázalo, usedl za volant svého vozidla, ač byl pod vlivem omamných a psychotropních látek. Ze svého jednání se bude moci zpovídat před příslušným správním orgánem.
Během nastávajícího víkendu očekávají kopidlenští policisté výrazně zvýšený pohyb turistů v oblasti Dětenicka. Proto upozorňují všechny návštěvníky, aby nenechávali své cenné věci ve vozidlech a tyto vždy řádně zajistili. Současně upozorňují všechny řidiče, kteří navštíví uvedenou oblast, aby obzvláště pozorně sledovali dopravní značení, dodržovali dopravní předpisy a pokyny organizátorů. Kopidlenští policisté budou ve zvýšené míře dohlížet na dodržování zákonů. Zjištěná porušení budou striktně řešena a přestupci po zásluze odměněni.
npor. Bc. Miroslav Netík
17. srpna
Víkend s kopidlenskou policií
Během uplynulého víkendu prověřovali kopidlenští policisté oznámení o poškození dveří ve Střevači. Neznámý pachatel poškodil dveře u budovy sloužící jednak jako sklad obilovin a také z části jako místní poštovní úřad. Do objektu se mu však vniknout nepodařilo.
Dále řešili kopidlenští policisté různá oznámení občanů na rušení nočního klidu v obcích nedaleko Vysokého Veselí a občanské neshody převážně v Kopidlně. K napravení poklidného stavu postačila zpravidla domluva.
Během celého víkendu se kopidlenští policisté věnovali dohledu nad dodržováním pravidel silničního provozu. Kontrolovali ukázněnost účastníků kulturní akce v Bystřici. Zde nebylo zjištěno žádné porušení zákona. Dále kontrolovali dodržování omezení parkování v obci Dětenice. Zde byly přestupky neukázněných řidičů řešeny na místě v blokovém řízení. Nepřítomní řidiči byli předvoláni a jejich přestupek bude řešen dle zákona. I nadále se budou kopidlenští policisté intenzivně věnovat parkujícím vozidlům především v centru Dětenic.
npor. Bc. Miroslav Netík
13. srpna 2009
Nechoval se jako kavalír
Od úterního večera šetří kopidlenští policisté případ napadení na Vysokoveselsku. Devětatřicetiletý muž notně posilněn alkoholem se rozhodl řešit rodinné neshody se svojí o rok starší přítelkyní. Vskutku se nechoval jako kavalír. Po jeho jednání skončila napadená žena v nemocnici. Muž je podezřelý z trestného činu ublížení na zdraví.
Zřejmě rozchod se svou přítelkyní těžce nese muž z obce nedaleko Kopidlna. Když se stěhoval z místa společného bydlení nelenil, a sebou si přibalil další věci, které mu však nepatřily. Sebou si odvezl okrasné kameny ze zahrádky, bazénové schůdky a filtraci i dětskou houpačku. Škoda na věcech byla vyčíslena na tři tisíce korun.
Nezvaní návštěvníci poškodili koncem minulého týdne objekt výkrmny prasat v Kozojedech. Po jejich nájezdu zmizely elektromotory, elektrické kabely a další kovové součástky ze zařízení. Odcizené věci s největší pravděpodobností skončí v některé z výkupen barevných kovů. Kopidlenští policisté přivítají jakoukoli informaci, jenž by mohla vést k vypátrání zlodějů.
npor. Bc. Miroslav Netík

 

10. srpna 2009

Víkend s kopidlenskou policií
Během uplynulého víkendu měli kopidlenští policisté napilno. Kromě dále zmíněných oznámení průběžně věnovali zvýšenou pozornost pohybu osob a vozidel v okolí Milkovic, řešili neustálé porušování zákazu stání v Dětenicích, asistovali při požáru zemědělského stroje u Zlivi a spolupodíleli se na zajištění plynulosti silničního provozu v místě vážné dopravní nehody ve Pševsi.
Během víkendu přijali kopidlenští policisté celkem tři oznámení o odcizení peněženek s platebními kartami. Pachatelé vždy využili nepozornosti nebo lehkovážnosti okradených, kteří ponechali své věci bez dohledu a řádně nezajištěné, čímž jim krádeže velmi usnadnili. Naštěstí se zloději s odcizenou kartou nezmocnili i bezpečnostních kódů, takže poškození, mimo malé ztráty na odcizených věcech, nepřišli ještě o své úspory.
V pátek hodinu před půlnocí se rozhodla dívka z Kopidlna, že se sveze na motocyklu svého otce. To základní jí ale scházelo. Nevlastní totiž potřebný řidičský průkaz. Po provedené silniční kontrole jí kopidlenští policisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění.
Ne zrovna džentlmensky se zachoval muž z Kopidlenska, kterého se rozhodla opustit jeho žena. Po krátké hádce na ní vztáhl ruku, a to  tak, že  skončila v nemocnici. Útočník je podezřelý ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví.
npor. Bc. Miroslav Netík

7. srpna 2009
Vlastnické spory o nemovitost
Kopidlenští policisté prověřují od středy oznámení o vzájemném sporu dvou spoluvlastníků nemovitosti na Žlunicku. Dva vlastníci se nemohou dohodnout, kdo z nich a za jakých podmínek bude nemovitost užívat. Policisté prověří rozhodné skutečnosti a o jejich nárocích bude následně rozhodovat soud.
V pátek dopoledne oznámil občan z Libáně, že mu ze suterénu obytného domu byl odcizen jeho malý motocykl, který zde odstavil před dvěma měsíci z důvodu konce platnosti technické kontroly. Policisté po odcizeném motocyklu intensivně pátrají.
Během uplynulého týdne zahájili kopidlenští policisté šetření případů vandalství. V prvém případě neznámý pachatel poškodil kamenem okno u domu ve Vysokém Veselí. Ve druhém případě neznámí vandalové poškodili zasklení autobusové zastávky na náměstí v Libáni. Kopidlenští policisté přivítají jakékoli informace, jenž by mohly vést ke zjištění pachatelů uvedených skutků.    
npor. Bc. Miroslav Netík
3. srpna 2009
Víkend s kopidlenskou policií
Uplynulý prázdninový víkend měli kopidlenští policisté napilno. Již od pátečního rána prováděli šetření k oznámeným případům.
V noci ze čtvrtka na pátek se dosud neznámý pachatel vloupal do objektu pohostinství v obci Bačalky. Po vypáčení okna vnikl do provozovny, kde odcizil finanční hotovost, cigarety různých značek a alkohol.
Ve stejném období se další nezvaný návštěvník vloupal do prostor skladu potravin kuchyně místní střední školy. Po překonání jistící mříže zde odcizil různé potraviny v hodnotě bezmála šesti tisíc korun.
Mladík z Vysokého Veselí, přesto že nevlastní potřebné řidičské oprávnění, se v pátek večer rozhodl vyzkoušet své řidičské schopnosti. Jeho způsob jízdy však neušel pozornosti místních policistů. Nedočkavec je tak podezřelý ze spáchání trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění.
V neděli nad ránem se své spory rozhodli řešit nepřijatelným způsobem návštěvníci restaurace v obci nedaleko Kopidlna. Přivolaná policejní hlídka na místě situaci zdokumentovala. Své chování teď budou muset výtržníci vysvětlit před správním orgánem.
npor. Bc. Miroslav Netík
17. července 2009

Podvodníci a zloději nemají žádné zábrany
Od čtvrtečního poledne šetří kopidlenští policisté případ, kdy neznámá žena navštívila starší občanku ve Žlunicích s vymyšlenou legendou vrácení přeplatku daně. Jak už to v takových případech bývá, podvodnice využila dobrotivosti stařenky a v nestřženém okamžiku jí odcizila její dlouholeté úspory.
Ve středu ráno chtěl odjet od místní benzinové čerpací stanice mladík se svým vozidlem, aniž by předtím zaplatil za natankované pohonné hmoty. Rychlým zásahem místních policistů byl však na svém útěku zadržen. Jak se později ukázalo, nejenže neměl peníze na zaplacení, ale nevlastnil ani potřebný řidičský průkaz a navíc po jeho přítelkyni, která s ním cestovala, bylo vyhlášeno celostátní pátrání.
npor. Bc. Miroslav Netík

13. července 2009
Víkend s kopidlenskou policií
Uplynulý víkend patřil mezi ty klidnější. Policisté řešili pouze několik případů rušení nočního klidu. V pátek kolem poledne přijali kopidlenští policisté oznámení o vniknutí do kostela v obci Psinice. Šetřením zjistili, že neznámý pachatel během čtvrteční noci překonal zajištění dveří kostela Sv. Jiří v obci Psinice, tento prohledal, ale nic neodcizil. Dále policisté zjistili, že stejným způsobem vnikl pachatel do kostela Narození Panny Marie v Osenicích. Dále se pokusil vniknout do kostela Nalezení Svatého kříže v obci Zliv a do kostela Nanebevzetí Panny Marie v obci Bystřice, což se mu nezdařilo. Svým jednáním způsobil pachatel  škodu ve výši 4.000 Kč.
npor. Bc. Miroslav Netík
10. července 2009
Krádež peněz z rodinného domu
Od  úterý 7.července prošetřují  kopidlenští policisté krádež dvou tisíc korun, které odcizil dosud neznámý pachatel v jenom z rodinných domů ve Vysokém Veselí. 
Ve středu kontrolovali kopidlenští policisté v Libáni řidiče vozidla. Provedenou lustrací zjistili, že řidič nevlastní potřebné řidičské oprávnění a navíc má rozhodnutí soudu vysloven zákaz řízení vozidel. Řidiči bylo ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření z trestných činů řízení vozidla bez řidičského oprávnění a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.
npor. Bc. Miroslav Netík
7. července 2009
Víkend s kopidlenskou policií
Uplynulý prodloužený víkend se nesl ve znamení dvou státních svátků a odpočinku. Kopidlenští policisté však stále plnili své úkoly.
V sobotu ráno se na ně obrátila majitelka místního obchodu, která po příchodu do prodejny zjistila, že měla přes noc nezvanou návštěvu. Pachatel se po odstranění zámků vloupal do provozovny a zde odcizil z regálů kosmetiku, parfémy, deodoranty a prací prášky různých značek. Na poškozených a odcizených věcech tak způsobil škodu ve výši téměř  3 tisíce korun.
V neděli ráno oznámil na linku 158 občan z Vysokého Veselí, že zjistil vloupání do jeho služebního vozidla Škoda 120, které měl u domu. Přivolaní policisté na místě zjistili, že  dosud neznámý pachatel se  do vozidla vloupal během noci, kdy uvnitř následně odcizil  nářadí a vrtačku.
V pondělí navečer oznámil občan z obce nedaleko Kopidlna, že mu někdo ze stodoly odcizil nářadí. Policisté prvotním šetřením zjistili, že dosud neustanovený pachatel vnikl v noční době  na neuzavřený dvůr u domu. Zde poté z neuzamčené stodoly odcizil travní sekačku a z dřevníku si dále vzal  dvě sekery a bourací kladivo, vše v celkové hodnotě 16 tisíc korun.
Policie tímto vyzývá občany, aby si vždy pečlivě zajistili a chránili svůj majetek a více si všímali svého okolí. V případě zjištění jakéhokoli podezřelého pohybu, kontaktujte  policii na lince tísňového volání 158.  
npor. Bc. Miroslav Netík
3. července 2009
Rekreační objekty lákají nenechavce
Kopidlenští policisté prošetřují oznámení o vloupání do rekreačních chalup ve Sběři. Neznámý pachatel v době od 17. 6. do 26. 6. vnikl na pozemek u rekreačních objektů, kde přestříhal visací zámky u hospodářských budov, které prohledal a odcizil ruční elektrické nářadí a zahradní techniku. Dále se vloupal po rozbití okna do obytných částí chalup, které rovněž prohledal, ale nic zde neodcizil.
Od pondělí prověřují kopidlenští policisté případ krádeže sekaček ve Žlunicích. Neznámý pachatel se dostal  přes nezajištěnou zahradu na dvůr domu a z bývalé stáje odcizil dvě motorové zahradní sekačky. Dále vnikl na vedlejší  oplocený pozemek,  kde z nezajištěné garáže odcizil ruční úhlovou brusku  Narex.
Ve čtvrtek nalezl místní občan v lese na kopidlensku při hledání s detektorem kovu, 54 ks. dělostřeleckých granátů ráže 37 z druhé světové války. Policisté místo nálezu zajistili. Nalezenou munici si převzal pyrotechnik PČR SVČK Hradec Králové a převezl ji k likvidaci.
npor. Bc. Miroslav Netík
25. června 2009
Alkohol za volant nepatří
Ve středu navečer kontrolovali kopidlenští policisté v obci Cholenice řidiče motorového vozidla. Už na jeho chování bylo na první pohled zřejmé, že není zcela vše v pořádku. Domněnku policistů potvrdila provedená dechová zkouška, kdy bylo řidiči naměřeno v dechu 1,94 promile alkoholu. Policisté mu sdělili podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a po provedení zkráceného přípravného řízení bude věc předána cestou státního zastupitelství k projednání soudu.
npor. Bc. Miroslav Netík
22. června 2009
Víkend s kopidlenskou policií
Uplynulý víkend se nesl ve znamení kulturních a sportovních akcí pořádaných v našem regionu. Kopidlenští policisté dohlíželi na dodržování zákonů v Ovčíně nedaleko Psinic, kde se konalo v sobotu sportovní klání vyznavačů motocyklových závodů. Až na nepatrné drobnosti nebylo zjištěno zásadní porušování zákonů. Policisté dále svojí přítomností přispěli k řádnému průběhu kulturní a společenské akce pořádané na náměstí v Libáni. Zde byl před půlnocí kontrolován muž, jenž usedl za volant svého vozu, ač předtím požil alkoholické nápoje. Po provedené dechové zkoušce mu kopidlenští policisté zadrželi jeho řidičský průkaz. Jeho poklesek bude v dohledné době předán k vyřešení správnímu orgánu.
V sobotu dopoledne oznámil majitel rekreační chalupy nedaleko obce Staré Hrady, že zjistil vloupání a krádež věcí. Jak zjistili policisté na místě, dosud neznámý pachatel nezjištěným předmětem rozbil skleněnou výplň okna, vnikl do domu, který prohledal. Z domu odcizil různě věci jako kovové váhy, samovary, kávu, houpacího koně a další. Na poškození a odcizených věcech způsobil majiteli domu škodu bezmála osm tisíc korun.
Ani neděle nebyla pro kopidlenské policisty ve znamení klidu. V průběhu dne museli  řešit několik přestupků a drobných sporů. Okolo sedmnácté hodiny pak kontrolovali řidiče bydlícího na kopidlensku, při řízení osobního vozidla. Řidič však zapomněl na jednu důležitou věc, a to, že před usednutím za volant, si musí "udělat" řidičský průkaz. Policisté mu sdělili podezření z trestného činu řízení vozidla bez řidičského oprávnění a jeho jednání bude do čtrnácti dnů již řešit příslušný soud.
npor. Bc. Miroslav Netík
18. června 2009
Nenapravitelný hříšník
Kopidlenští policisté kontrolovali ve středu dopoledne ve Vršcích dvaatřicetiletého řidiče osobního motorového vozidla z kopidlenska. Jak se ukázalo, tento řídil přesto, že nikdy nevlastnil řidičský průkaz a navíc měl za předchozí prohřešky vysloven zákaz řízení soudem. Policisté mu sdělili podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a řízení vozidla bez řidičského oprávnění. V krátké době bude spis předán cestou okresního státního zástupce soudu.
V pondělí přijali kopidlenští policisté oznámení o vloupání do garáže v Sekeřicích. Jak zjistili na místě, tak dosud neznámý pachatel s použitím nalezeného krumpáče vypáčil vstupní vrata do garáže a dalších dvou objektů. Vše prohledal a z místa si odnesl tři travní sekačky a motorovou pilu. Majiteli tak způsobil škodu za bezmála padesát tisíc korun. 
npor. Bc. Miroslav Netík
 
15. června 2009

Víkend s kopidlenskou policií
Uplynulý víkend zaměstnávalo kopidlenské policisty opakované řešení vzájemných sporů místních občanů. V pátek řešili hádku dvou obyvatel v Kopidlně, v sobotu dopoledne spor občanů ve Vysokém Veselí a večer v Libáni. Závěrem v neděli řešili policisté hádku dvou mužů opět ve Vysokém Veselí. Nezřídka byl při incidentech přítomen alkohol.
Jak se potvrdilo i tento víkend, opuštěné a málo užívané objekty lákají nenechavce. Nezvané návštěvě neunikl ani rekreační objekt v Dolanech. Jelikož jej majitel užívá jen zřídka, neměl zde odložené žádné cennější věci. A tak zloděj chalupu prohledal, nic neodcizil, pouze na místě vypil dvě nalezené láhve alkoholu. Další skutečnosti jsou předmětem šetření kopidlenské policie.
npor. Bc. Miroslav Netík

12. června 2009
Alkohol za volant nepatří
Ve středu se kopidlenští policisté podílely na dopravně bezpečnostní akci konané v regionu. Během dvouhodinového měření rychlosti v obci Pševes zjistili u pěti řidičů, že si s dodržováním dopravních předpisů nijak nelámou hlavu. Po provedené kontrole pak  odjeli o tisíc korun lehčí.
Ve čtvrtek v dopoledních hodinách zadrželi kopidlenští policisté muže z Vysokého Veselí, který se vyhýbal nástupu výkonu trestu, ač k tomuto byl vyzván Okresním soudem v Jičíně. Jeho jednání nezůstane bez následků. Za spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí mu může být soudem uložen trest odnětí svobody až na dvě léta.
Ve čtvrtek v odpoledních hodinách kontrolovali kopidlenští policisté řidiče motorového vozidla, u kterého bylo dechovou zkouškou prokázáno požití alkoholu před jízdou. Policisté sdělili řidiči podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky ve zkráceném přípravné řízení. Své počínání bude moci v dohledné době vysvětlit před soudem.
npor. Bc. Miroslav Netík
 
9. června 2009
Víkend s kopidlenskou policií
V pátek večer kontrolovala v Kopidlně hlídka policie řidiče osobního motorového vozidla. Z jednání kontrolovaného policisté poznali, že není vše v pořádku. Test na přítomnost alkoholu v jeho dechu  byl negativní, a tak policisté přistoupili k provedení testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Tento už byl pozitivní. Nakonec sám  řidič doznal, že před jízdou užil omamnou látku. Na místě mu policisté zadrželi jeho řidičský průkaz a zakázali pokračovat v jízdě. Své jednání bude moci následně vysvětlit před správním orgánem.
V sobotu večer upoutal pozornost kopidlenských policistů zvláštním způsobem jízdy přes obec Bystřice další řidič. Provedenou dechovou zkouškou mu policisté naměřili přes tři promile alkoholu v dechu. Řidič přiznal, že před jízdou sice dost pil, ale musel si jet nutně nechat opravit svůj počítač. Jeho nedočkavost se mu nevyplatila. Policisté mu sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a po projednání případu soudem, bude s největší pravděpodobností chodit nějaký ten měsíc pěšky po svých.
npor. Bc. Miroslav Netík
 
5. června 2009
Nenapravitelní hříšníci
Kopidlenští policisté kontrolovali v pondělí v Kopidlně motorové vozidlo jehož řidič byl pro ně starým známým. Přesto, že nevlastní potřebné řidičské oprávnění a řízení motorového vozila mu bylo zakázáno v několika případech i soudem opakovaně se dopouští protiprávního jednání. I v tomto případě mu bylo sděleno podezření ze spáchání trestného činu. Další rozhodnutí je v rukou příslušného soudu.
Muž z kopidlenska se ve čtvrtek obrátil na místní polici s tím, že ztratil v Praze peněženku s občanským průkazem. Přesto, že neprodleně a včas ztrátu nahlásil na příslušném městském úřadě, nevyhnul se následným problémům. Dosud neznámý pachatel ztracený průkaz nalezl a pod cizí identitou uzavřel s telefonní společností smlouvu. Jelikož se případ stal v Praze, postoupí kopidlenští policisté šetření na tamní oddělení.
npor. Bc. Miroslav Netík
 
1. června 2009
Víkend s kopidlenskou policií
Uplynulý víkend patřil z pohledu kopidlenských policistů k těm rušnějším.
V sobutu dopoledne kontrolovala policejní hlídka v Kopidlně řidiče osobního automobilu, který usedl za volant svého vozu přesto, že byl ještě pod vlivem alkoholu, který požíval předešlého večera. Své počínání bude moci vysvětlit před správním orgánem. Dále policisté prověřovali oznámení občanky z Libáně, které dosud neznámý ničema poškodil přes noc její vozidlo, jenž měla zaparkované před svým domem. Hodinu a půl po poledni oznámil majitel rekreační chalupy v obci Kozojedy, že v době, kdy byl objekt opuštěný, neunikl návštěvě nezvaných hostů. Po příjezdu na místo policisté zjistili další protiprávní jednání, a to krádež elektřiny od chalupy v sousedství. Při prováděném šetření dále kontrolovali osobu, po které bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Tuto zadrželi a předali ji příslušným orgánům. Ve večerních hodinách ještě řešili oznámení o napadení osob v Cholenicích a také dva případy napadení v Libáni.
V neděli oznámila policii občanka z Kopidlna, že ji přes noc odcizil neznámý pachatel z její zahrádky sádrové trpaslíky. Nejvážnějším případem, kterým se kopidlenští policisté začali zabývat bylo oznámení o odcizení peněz v Bystřici. Místní starší občan se nechal oklamat vychytralým podvodníkem a po jeho návštěvě zjistil, že přišel o své těžce naspořené peníze.
Policie opětovně upozorňuje, zejména starší občany, na ostražitost před návštěvami cizích lidí. Vynalézavost podvodníků a zlodějů nezná hranic.
npor. Bc. Miroslav Netík
28. května 2009

Černý odběr elektrické energie
V pondělí se na kopidlenskou policii obrátil nešťastný občan z Dětenicka, který policistům sdělil, že byl předešlého dne večer v Praze okraden. Po nákupu v hypermarketu zjistil, že mu schází jeho peněženka s doklady a platební kartou. Než se mohlo rozběhnout pátrání na plné obrátky přišel onen občan znovu na zdejší policii a sdělil, že svou peněženku a všechny postrádané věci nalezl zapadlé ve svém autě. Tyto mu zřejmě vypadly z kapsy, když v Praze nasedal a chystal se jet domů. Policie si cení přístupu uvedeného občana, který nelenil a o nálezu neprodleně informoval polici. Policisté se tak mohou věnovat šetření dalších případů, které nemají vždy tak šťastný konec jako tento.

Ve středu přijali kopidlenští policisté oznámení, že pracovníci dodavatelské firmy odhalili na kopidlensku černý odběr elektrické energie. Policisté zjistili, že dosud neznámý pachatel neoprávněně připojil na rozvodnou síť jeden z  rodinných domků  a odebíral tak elektřinu aniž by za ní platil. Postihu však neunikne. Za odběr bude muset dodatečně zaplatit. Odpovědní pracovníci vyčíslili způsobenou škodu na bezmála 71.000 Kč.
npor. Bc. Miroslav Netík
25. května 2009
Víkend s kopidlenskou policií
I cizí státní příslušníci musí v našem státě dodržovat zákony. O tom se na vlastní kůži přesvědčil občan z Balkánu, který byl v neděli okolo půlnoci kontrolován policejní hlídkou ve Vysokém Veselí při řízení svého vozidla. Provedenou dechovou zkouškou byl u něj zjištěn alkohol. Na místě mu policisté zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Teď si počká na postih, který mu za jeho jednání vyměří v dohledné době soud.Páteční odpolední vichřice se nevyhnula ani kopidlensku. Policisté v několika případech vyjížděli k padlým stromům a dalším způsobeným škodám. Zde zajišťovali bezpečnost a pořádek tak, aby přivolaní specialisté mohli co nejsnáze napáchané škody odstranit. Naštěstí kromě materiálních škod nebyly hlášeny žádné škody na zdraví a životech postižených spoluobčanů.
npor. Bc. Miroslav Netík
20. května 2009
Návštěva dětí na Obvodním oddělení Kopidlno
Ve středu dopoledne navštívily zdejší Obvodní oddělení Policie ČR v Kopidlně děti z místní mateřské školky. V doprovodu svých učitelek si se zájmem prohlédly nové služební vozidlo, na vlastní kůži si mohly vyzkoušet neprůstřelné vesty jenž patří do výbavy policistů a prohlédnout některé další pomůcky používané policisty při jejich každodenní práci. Policisté je navíc vybavili cennými radami, jak se mají chovat na ulici  nebo na koho mají  se obrátit o pomoc či radu. Na závěr si děti prohlédly vnitřní prostory zdejšího oddělení, kde na ně čekaly  drobné  dárky.     
npor. Bc. Miroslav Netík

 
18. května 2009
Víkend s kopidlenskou policií
Páteční večer kopidlenské policisty zaměstnávali především opilci. Policisté museli usměrňovat chování starší ženy, která po notné dávce alkoholu obsadila autobusovou zastávku v obci nedaleko Kopidlna. Dále policisté pomáhali mladíkovi, který rovněž po požití alkoholu se rozhodl přenocovat uprostřed silnice mezi Jičíněvsí a Žitětínem. Jen shodou šťastných náhod si svým nezodpovědným jednáním nepřivodil mnohem vážnější újmu.
Od soboty prošetřují kopidlenští policisté oznámení o vloupání do rekreační chalupy v Jičíněvsi. Dosud neznámý pachatel se přes okno vloupal do objektu, ze kterého odcizil dvě jízdní kola v hodnotě 4000,- Kč.
Dále řešili kopidlenští policisté manželské spory v Dětenicích a v Kopidlně. Ve druhém případě se muž posilněn alkoholem, vydal řešit rodinné spory. Po hádce a zásahu přivolaných policistů strávil noc na protialkoholní záchytné stanici. Po prošetření celého případu policií bude muset své počínání vysvětlovat ještě u přestupkové komise.
npor. Bc. Miroslav Netík
15. května 2009
Spory si vyřizovali vyhrnovákem na sníh
Vzájemný spor se rozhodli ve čtvrtek večer řešit svérázným způsobem dva muži z Kopidlna. Po předchozí slovní při vzal jeden z nich vyhrnovák na sníh a druhého s ním počastoval. Při incidentu došlo ke zranění napadeného. Incident prošetřuje kopidlenská policie.
npor. Bc. Miroslav Netík
11. května 2009
Víkend s kopidlenskou policií
Uplynulý prodloužený víkend se nesl ve znamení slunečného počasí. Přesto měli kopidlenští policisté napilno. Ze čtvrtka na pátek řešili neshody mezi bývalými manželi z obce nedaleko Kopidlna. Svou úlohu zde sehrála i notná dávka alkoholu, takže jeden ze zúčastněných strávil noc na protialkoholní záchytné stanici. Dále policisté prověřovali oznámení o krádeži kola ve Vysokém Veselí, jehož majitel si jej odstavil v podvečer před místní vinárnou a následně v noci musel jít domů pěšky. Od pátku prošetřují kopidlenští policisté případ vloupání do rekreačních chalup v obci Labouň. Zde pachatel po překonání zajištění vnikl dovnitř, kde následně odcizil věci v hodnotě bezmála 87.000,- Kč. Během víkendu průběžně dohlíželi kopidlenští policisté na dodržování veřejného pořádku a kázně řidičů.
npor. Bc. Miroslav Netík
7. května 2009
Narůstá počet krádeží vloupáním
Během uplynulého týdne přijali kopidlenští policisté hned tři oznámení o krádeži vloupáním. Neznámý pachatel navštívil v době minulého víkendu dílny zemědělského podniku ve Žlunicích. Zde odcizil převážně zahradnické nářadí a postřiky na ošetřování ovocných stromů. Krádeží způsobil škodu bezmála 62.000,- Kč. Další nezvaný návštěvník, zřejmě náruživá kuřák, se vloupal ve středu nad ránem do prodejny potravin rovněž ve Žlunicich, kde odcizil cigarety různých značek v hodnotě 72.000,- Kč. A do třetice. Ve středu oznámil občan z Kopidlna, že se mu v době od konce dubna někdo vloupal do jeho domu. Tento dům majitel neužívá a proto je nejspíš lákadlem pro nekalé živly. Zde pachatel odcizil věci z barevných kovů v hodnotě 1.000,- Kč. Obdobných krádeží v poslední době narůstá, a proto policie žádá občany, aby si více všímali svého okolí, pohybu cizích osob a vozidel. Policie přivítá jakoukoli informaci, která by pomohla zjistit pachatele uvedených protiprávních jednání.
npor. Bc. Miroslav Netík
4. května 2009
Víkend s kopidlenskou policií
Prodloužený víkend se nesl v duchu prvomájových oslav. Čtvrteční pálení čarodějnic se obešlo bez vážnějších událostí. Alkohol se popíjel s rozumem a řidiči se chovali ukázněně. Kopidlenští policisté dohlíželi na dodržování veřejného pořádku a nemalou pozornost věnovali již zmíněným řidičům. Žádný prohřešek proti zákonům však nebyl zjištěn. Prvomájové oslavy proběhli na kopidlensku, oproti jiným místům, v poklidu a tak až na několik drobných sporů nemuseli místní policisté řešit vážnější problémy.
npor. Bc. Miroslav Netík
30. dubna 2009
Alkohol za volant nepatří
Ve středu před půlnocí kontrolovali  policisté v obci nedaleko Kopidlna řidiče motorového vozidla, který byl zjevně pod vlivem alkoholu. Podezření policistů potvrdila provedená dechová zkouška. A tak řidič přišel o svůj  řidičský průkaz a o jeho dalším osudu  bude rozhodovat příslušný správní orgán.
Kopidlenští policisté prověřují oznámení, které s týká neplnění vyživovací povinnosti. Neplatičem je muž z Vysokého Veselí, který nepřispívá na  výživu svého nezletilého syna žádnou částkou, a to i  přesto, že mu tuto povinnost  uložil  soud. Dluh na nezaplaceném výživném činí bezmála 14.000,- Kč.   
npor. Bc. Miroslav Netík
27. dubna 2009
Víkend s kopidlenskou policií
Během uplynulého víkendu zahájili kopidlenští policisté šetření oznámení o krádeži motorových pil v obci Žlunice. Neznámý pachatel se vloupal do dílny místního podniku, kde ze skříně, kterou si odemkl nalezenými klíči odcizil tři motorové pily v hodnotě 17.000 korun.
Dosud neznámí vandalové poškodili během uplynulých čtrnácti dnů objekt vodojemu u obce Bílsko. Jejich řádění neunikla střešní krytina, opláštění objektu, ale ani nátěr fasády, který "vyzdobili" různými nápisy. Svým jednáním tak způsobili majiteli objektu škodu ve výši nejméně 6.000  korun.     
npor. Bc. Miroslav Netík
23. dubna 2009
Setkání policistů s místními občany
V uplynulém období zahájili kopidlenští policisté prověřování přijatého oznámení o založení nelegální skládky odpadu nedaleko obce Únětice. Dále prověřují oznámení přestupku proti občanskému soužití, ze kterého je podezřelý muž z Libáňska, který zvolil ne zrovna džentlmenský způsob řešení sporů se svojí bývalou manželkou.
Ve středu se policisté  účastnili besedy se seniory, pořádané ve spolupráci s kolegy z preventivně informační skupiny z Jičína a Městským úřadem v Libáni. Zde presentovali práci policie a především upozorňovali seniory na rizika, která jim hrozí od různých podvodníků a vykuků. Další policisté se  zúčastnili veřejného zasedání Zastupitelstva města Kopidlna, kde rovněž presentoval práci policie, seznámil občany se vývojem bezpečnostní situace v regionu a problémy, se kterými se mohou nejčastěji setkávat. Zúčastněné policisty mrzí, že jak při vystoupení v Libáni, tak na zasedání v Kopidlně byla velmi malá účast ze strany místních spoluobčanů. Tito nevyužili nabízenou možnost na osobní setkání se zástupci policie. Snad se to v následujícím období zlepší.  
npor. Bc. Miroslav Netík
20. dubna 2009
Víkend s kopidlenskou policií
Uplynulý víkend patřil na území spravovaném kopidlenskou policií k těm klidnějším. V pátek přijali policisté oznámení, že se neznámý pachatel vloupal do kůlny vedle rekreační chalupy v Kozojedech. Zlodějem byl možná  začínající zahrádkář a kutil, neboť při své nezvané návštěvě odcizil křovinořez, kanystr a svářečku, vše v hodnotě 10.000,- Kč. Kopidlenští policisté po pachateli a odcizených věcech pátrají.
V sobotu pak policisté řešili opakovaná oznámení o narušování veřejného pořádku na náměstí v Kopidlně, kde  místní hluční bezdomovci rušili ostatní občany.          
npor. Bc. Miroslav Netík
17. dubna 2009
Zřejmě náruživý kuřák
Kopidlenští policisté pátrají po neznámém pachateli, který se v noci ze středy na čtvrtek vloupal do prodejny potravin ve Střevači. I když se dostal až do prodejního prosotru, přesto nakonec odešel s prázdnou.
Pravděpodobně stejný pachatel má na svědomí vloupání do prodejny potravin ve Žlunicích, odkud si již odnesl cigarety za 35.000,- Kč.
Kopidlenská policie přivítá jakoukoli informaci od spoluobčanů, jenž povede k vypátrání nezvaného návštěvníka obchodů. Zároveň vyzývá spoluobčany k vyšší všímavosti k pohybu neznámých osob a vozidel v obcích, především v blízkosti zmíněných druhů prodejen.
npor. Bc. Miroslav Netík
14. dubna 2009
Víkend s kopidlenskou policií
Během uplynulého víkendu a v průběhu Velikonočního pondělí řešili kopidlenští policisté běžná oznámení týkající se sousedských neshod a drobných výtržností. Svůj podíl na problémovém chování jedinců měl zejména alkohol, a to nejen v průběhu velikonoc.
Posilněn alkoholem a podporován kamarády se vydal v pondělí mladík z obce nedaleko Jičíněvse řešit déletrvající spory se svým otcem. Spory vznikly již v minulosti v důsledku prodeje zahradní techniky, kterou mladík bez svolení svého otce zpeněžil. Po několika peprných výrazech došlo i k fyzickém napadání. Přivolaná hlídka situaci na místě rázně vyřešila a násilník byl zajištěn. Mladíkovi sdělili kopidlenští policisté podezření z trestného činu krádeže, za což mu může soud udělit trest odnětí svobody až na dvě léta.
npor. Bc. Miroslav Netík
10. dubna 2009
Kopidlenští policisté kontrolovali řidiče vozidel
Uplynulé dny byly ve znamení jarního sluníčka. Příjemně naladěné počasí zřejmě ovlivnilo i smýšlení různých lapků a pobertů. V uplynulém týdnu nezaznamenali kopidlenští policisté žádnou mimořádnou událost. Šetřili pouze několik drobných přestupků převážně z oblasti občanského soužití.
O co méně bylo přijato oznámení o to více se kopidlenští policisté věnovali dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. Ve čtvrtek se účastnili dopravní akce, kdy v jejím průběhu zkontrolovali na dvě desítky řidičů. Ti co neměli vše v pořádku nebo porušili zákony, neodjeli z místa kontroly s prázdnou.
npor. Bc. Miroslav Netík
6. dubna 2009

Víkend s kopidlenskou policií
Uplynulý slunečný víkend patřil z pohledu kopidlenské policie mezi ty klidnější. Ale ani tento se neobešel bez drobných konfliktů a sousedských sporů, k jejichž řešení si občané přivolali policisty. 
S obehranou písničkou o vrácení přeplatku za elektřinu navštívili v neděli 5. dubna v poledne dva muži pětaosmdesátiletou ženu v malé obci na Jičínsku. Byli natolik přesvědčiví, že je žena pustila do svého domu. To, jak později zjistila, neměla dělat. Hned po příchodu do domu vyndali pětitisícovou bankovku, na kterou chtěli vrátit čtyři tisíce korun. Z tohoto důvodu seniorka odešla do vedlejší místnosti pro požadovaný obnos. Mezitím jeden z mužů odešel ven údajně pro razítko a druhý zase pro změnu nutit ženu k podpisu stvrzenky. Nakonec oba z domu odešli, kdy venku nastoupili do nezjištěného vozidla a odjeli směrem na Jičín. Až po jejich odchodu žena zjistila, že jí odcizili několikatisícovou hotovost. Případ šetří kopidlenští policisté jako trestný čin krádeže.
Policie ČR tímto varuje občany před různými podvodníky a podomními prodejci, kteří se zaměřují na okrádání osaměle žijících osob a seniorů. V případě zjištění výskytu takovýchto osob, okamžitě informujte policii na lince tísňového volání 158.
V kopidlenském parku řádili o víkendu vandalové. Zřejmě jim vadil obsah vývěsní skříňky, a tak se rozhodli situaci vyřešit po svém. Skříňku i s obsahem zničili. Její oprava příjde na nemalou částku. Policie hledá případné svědky řádění vandalů.
npor. Bc. Miroslav Netík
 

2. dubna 2009
Podle zásad „ Pomáhat a chránit“
Ve čtvrtek kolem poledne se na kopidlenskou policii obrátil osmašedesátiletý muž z Jičína, že při cestě z Jičína do Kopidlna v autobuse ztratil svoji peněženku, ve které měl kromě občanského průkazu, průkazu ZTP i finanční hotovost 7000,- Kč. Penězi chtěl zaplatit poplatky a složenky, které na něj čekaly doma. Ze ztráty byl značně zoufalý. Rychlým jednáním muži zákona v krátkosti zjistili řidiče autobusu a přes mobilní telefon ověřili, že ztracenou peněženku skutečně nalezl a dosud jí má u sebe. Chystal se ji odevzdat na úřad. Za přítomnosti policejní hlídky poctivý nálezce peněženku předal jejímu majiteli i s celým obsahem. Šťastný muž všem přítomným srdečně děkoval za jejich pohotovou pomoc. Důsledným přístupem k řešení aktuálního problému přispěli kopidlenští policisté k posílení dobrého jména policie.
npor. Bc. Miroslav Netík
 
30. března 2009
Víkend s kopidlenskou policií
Z pátku na sobotu proběhla na území spravovaném kopidlenskou policií dopravně bezpečnostní akce, zaměřená mimo jiné na kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů řidiči vozidel. Kopidlenští policisté zkontrolovali na tři desítky řidičů. V jednom případě odhalili občana z nedaleké obce, jenž přijel do restaurace svým vozidlem a nad ránem se vracel do místa bydliště posilněn dávkou alkoholu. Policisté mu zadrželi jeho řidičský průkaz a výtečník bude muset nějakou dobu chodit pěšky. Ale ani drogy za volant nepatří. Což potvrdil i druhý odhalený hříšník z Kopidlenska, u kterého byla pozitivní zkouškou zjištěna přítomnost omamných a psychotropních látek. I tento přišel o svůj řidičský průkaz. Kopidlenští policisté případ nadále prověřují.
Žena z obce nedaleko Žlunic pronajala svůj dům cizím státním příslušníkům. Když se po měsíci vrátila, nestačila se divit. Nejenže podaření nájemníci dům a jeho zařízení značně zdevastovali, ale také si na památku odvezli nějaké ty věci z vybavení domu. Svým počínáním způsobili škodu okolo sedmdesáti tisíc korun. Policisté po vydařených nájemnících intenzivně pátrají.        
npor. Bc. Miroslav Netík
20. března 2009

Svojí neopatrností přišla o peníze
Od čtvrtka prověřují kopidlenští policisté oznámení občanky zL Libáňska, která při cestě z nákupu pravděpodobně ztratila z nákupní tašky svojí peněženku i s platební kartou. Tu zřejmě  nalezl dosud neznámý pachatel, který stačil ještě předtím než žena kartu zablokovala z ní vybrat  15.000,- Kč. Nemalou měrou mu k tomuto napomohla sama poškozená, která měla bezpečnostní PIN kód uložený v peněžence u platební karty. Policie tímto vyzývá občany, aby lepe chránili svůj majetek, zejména pak  elektronické platební prostředky.

V noci ze středy na čtvrtek se neznámý pachatel vloupal do objektu BČS v obci Kopidlno. Nejenže odcizil alkohol, cigarety a DVD nosiče, ale  navíc poškodil vstupní dveře, které rozbil. Policie přivítá jakoukoli informaci, jenž povede k dopadení pachatele.
Zřejmě potřeba jarních zemědělských prací vedla dosud neznámého pachatele k jeho činu. V noci z úterý na středu odcizil v obci Střevač sklápěcí přívěs za traktor, čímž způsobil místnímu podniku škodu ve výši 45.000,- Kč. 
npor. Bc. Miroslav Netík
19. března 2009
Beseda na  ZŠ v Libáni:

Krádež traktorového přívěsu
V noci z úterý na středu 18. března odcizil dosud neznámý pachatel traktorový sklápěcí přívěs BSS, který byl odstavený na řepném platu za obcí Střevač. Majitel vyčíslil škodu na částku nejméně 45 tisíc korun. Případ šetří kopidlenští policisté.
nprap. Hana Klečalová
 
13. března 2009
Občané ochraňujte si svůj majetek
Trestuhodná nedbalost se nevyplatila občanovi z Libáňska, který řádně nezajistil svůj majetek. Nikdy se mu nic neztratilo, a tak nepovažoval za potřebné zamykat vrata a celý svůj dům. Teď může přemýšlet kam zmizelo jeho auto, se kterým v noci na čtvrtek odjel neznámý pachatel, když jej bez potíží nastartoval v domě nalezenými klíčky. Policie vyzývá občany, aby vlastními silami chránili svůj majetek a nedávali tak svou liknavostí zlodějům příležitost.
Nepozornost při čtení soudní obsílky zapříčinila, že občan z Kopidlenska se bez omluvy nedostavil k nařízenému soudnímu líčení. Jelikož jej bylo při jednání třeba, nařídil soudce jeho předvedení. Ve čtvrtek ho tedy k soudu eskortovala policejní hlídka.
Ve středu proběhla v rámci kraje dopravně bezpečnostní akce. Kopidlenští policisté se do ní také zapojili. V rámci silničních kontrol bylo na Kopidlensku a Libáňsku prověřeno na tři desítky vozidel a jejich řidičů. Zjištěné přestupky policisté na místě vyřizovali v rámci zákonných pravidel.
npor. Bc. Miroslav Netík
9. března 2009
Víkend s kopidlenskou policií
Uplynulý víkend lze z pohledu kopidlenské policie hodnotit jako klidný.
Policisté prověřovali oznámení ženy z vysokoveselska, kterou schválnostmi obtěžuje její manžel, se kterým je v rozvodovém řízení. Policisté šetří její oznámení jako podezření z přestupku proti občanskému soužití. Dále policisté asistovali u dvou případů náhlého úmrtí místních občanů, kteří byli nalezeni ve svých obydlích příbuznými. V sobotu zahájili kopidlenští policisté úkony trestního řízení ve věci krádeže vloupáním, kdy se dosud neznámý pachatel po překonání zajištění vloupal do rekreační chalupy a přilehlé garáže v obci Vysoké Veselí. Na místě policisté zjistili, tak jak se říká, na co zloděj sáhl, to ukradl. A to doslova. Ztratilo se vše od drogérie, kosmetiky, oblečení, elektroniky až po nářadí a jídla z ledničky. Policisté případ intenzivně prověřují.
npor. Bc. Miroslav Netík
6. března 2009
Černý odběr elektřiny se nemusí vyplatit
Ve středu zahájil policejní orgán Obvodního oddělení PČR v Kopidlně úkony trestního řízení ve věci krádeže, kdy na základě oznámení pracovníků energetických závodů bylo zjištěno, že občan z Dětenicka neoprávněně odebíral elektrický proud z rozvodné sítě. Když  mu byl v loňském roce  ze strany pracovníků energetických závodů odebrán  z důvodu neuhrazeného dluhu elektroměr, nedělal si z této situace těžkou hlavu a klidně se neodborným způsobem  připojil do sítě a elektřinu dále spokojeně odebíral. Jen shodou šťastných náhod nebyl nikdo v důsledku laického zásahu do elektrického rozvodu zraněn. Případ dále prověřují kopidlenští policisté. Za černý odběr hrozí výtečníkovi trest odnětí svobody až na tři léta.
npor. Bc. Miroslav Netík
2. března 2009
Víkend s kopidlenskou policií
Během uplynulého víkendu došlo v oboře na kopidlensku  k tragické události. V důsledku neopatrnosti při kácení stromů zde zemřel dvaatřicetiletý  muž, na kterého jeden ze stromů spadl.  I když mu byla okamžitě poskytnuta první pomoc a na místo vyjelia záchranná služba  spolu s vrtulníkem, přesto se jeho život nepodařilo zachránit. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení a kopidlenští policisté dále prověřují, zda na tragické události nemají podíl další osoby, či zda šlo o událost v souvislosti s porušením bezpečnostních předpisů při práci.
Mimo uvedené tragické události nebyla kopidlenské poliicii oznámena žádná jiná mimořádná událost. Policisté se věnovali dohledu nad bezpečností silničního provozu, doručovali písemnosti osobám, kterým tyto nelze doručit poštou a v nočních hodinách kontrolovali veřejný pořádek v blízkosti restaurací a heren. 
npor. Bc. Miroslav Netík
26. února 2009
Nač potřebujeme poštovní schránky, když jsou e-maily a SMSky
V pondělí bylo na Obvodní oddělení Kopidlno přijato oznámení o odcizení dopisní schránky České pošty v Kopidlně. Dosud neznámý pachatel zřejmě usoudil, že v době e-mailů a SMSek jí nebudou místní občané již potřebovat. Kopidlenští policisté totiž schránku nalezli ve čtvrtek v místním zámeckém rybníku. Jen díky tomu, že byl rybník dosud zamrzlý, nešla schránka i s obsahem ke dnu. Po podařeném výtečníkovi policisté stále pátrají.
Z pondělka na úterý odcizil neznámý poberta osobní automobil Škoda Octavia, který si jeho majitel zaparkoval v místě svého bydliště v Libáni. Ráno když se probudil, již své vozidlo na místě, kde jej zanechal nenalezl.
Od soboty do středy byly z domu v obci Bartoušov odcizeny měděné okapové svody. Důslednou prací policistů zdejšího oddělení byl jako osoba podezřelá v krátkosti zjištěn občan z Kopidlenska, který tyto odcizil a následně prodal do sběrny, aby si částečně vylepšil svoji tíživou finanční situaci.
Přes nízkou výkupní hodnotu barevných kovů zůstává vidina snadného obohacení stále lákadlem. O tomto svědčí i krádež litinového a železného odpadu, z vybavení bývalého zemědělského objektu, který měl jeho majitel uložen ve skladu v obci Kozojedy. Policisté z Kopidlna i v tomto případě již mají informace o podezřelém z uvedené krádeže.
npor. Bc. Miroslav Netík
 
23. února 2009
Víkend s kopidlenskou policií
Uplynulý víkend lze z pohledu kopidlenské policie hodnotit jako klidný. V jeho průběhu nebyla oznámena žádná mimořádná událost. Policisté prováděli šetření v již dříve oznámených případech, dohlíželi na bezpečnost silničního provozu a preventivně působili svou přítomností v terénu.
V sobotu ve večerních hodinách zadrželi ve Vysokém Veselí osobu, po které pátrali již delší dobu, jelikož tato se vyhýbala výkonu trestu odnětí svobody. Zadržená byla převezena do věznice v Hradci Králové,  kde si nějakou dobu pobude.
npor. Bc. Miroslav Netík
20. února 2009
Nepozorností přišla o peníze
Neznámý pachatel se vloupal v noci z pondělka na úterý 17. února do prodejny potravin v obci Volanice. Z této odcizil cigarety různých značek, balené cukroví, uzeniny, mobilní  telefon a láhve alkoholu. Svým jednáním způsobil provozovateli prodejny škodu ve výši 21 tisíc korun. Policisté přivítají jakoukoli informaci, která by napomohla objasnění prošetřovaného oznámení.
Od čtvrtka 19. února prošetřují kopidlenští policisté oznámení o podezření z trestného činu neoprávněný zásah do práva k domu, bytu nebo nebytového  prostoru, kdy místní občan užívá nájemní byt aniž by k tomu byl smlouvou oprávněn.
Zřejmě v důsledku své nepozornosti přišla žena z Libáně o částku přesahující tisíc korun, kterou si zapomněla vzít z bankomatu po zadání žádosti o výběr. Peníze vzal někdo jiný. Kopidlenští policisté případ šetří pro podezření ze zatajení nálezu.
npor. Bc. Miroslav Netík


 

16. února 2009 
Víkend s kopidlenskou policií
Během uplynulého víkendu řešili kopidlenští policisté tři oznámení o vzájemných neshodách v rámci rodinných vztahů a mezi místními obyvateli. Přijatá oznámení jsou policisty dále prověřována jako podezření z přestupků proti občanskému soužití. Dále policisté řešili několik přestupků v souvislosti s provozem vozidel na pozemních komunikacích. Po řádném prošetření všech událostí budou podklady předány příslušným správním orgánům k projednání.
Dále během víkendu zjistili kopidlenští policisté ve čtyřech případech neoprávněné řízení vozidla. Podezřelí z řad místních občanů řídili motorová vozidla, ač nevlastní potřebné řidičské oprávnění, nebo jim bylo řízení vozidel zakázáno rozhodnutím soudu. Případy jsou prověřovány jako podezření ze spáchání trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění případně  i maření výkonu úředního rozhodnutí, za které může následně soud uložit trest odnětí svobody až na jeden rok.           
npor. Bc. Miroslav Netík
6. února 2009
Řídil vozidlo, ač to měl zakázáno
V uplynulém období dokumentovali kopidlenští policisté trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení vozidla bez řidičského oprávnění, ze kterého je podezřelý občan z libáňska. Ten řídil osobní motorové vozidlo i přesto, že mu to bylo zakázáno rozhodnutím okresního soudu. Vzhedem k tomu, že případ je šetřen ve zkráceném přípravném řízení, může výtečník v dohledné době  očekávat verdikt soudu.
Ve středu v odpoledních hodinách asistovali kopidlenští policisté u požáru ztrouchnivělého stromu na hrázi místního zámeckého rybníka, který vzplanul v důsledku neopatrné dětské hry s ohněm. Případ dále prověřují odpovědní pracovníci Hasičského záchranného sboru z Jičína.   
npor. Bc. Miroslav Netík
2. února 2009
Víkend s kopidlenskou policií
Kopidlenští policisté prověřují od pátku oznámení, kdy se neznámý pachatel v průběhu noci vloupal do budovy restaurace v Kopidlně, odkud odcizil LCD televizor a finanční hotovost. Dále dokumentují trestný čin řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění, ze kterého je podezřelý místní občan z obce nedaleko Dětenic. V pátek odpoledne řešili sousedské neshody v obci Kozodírky a v nočních hodinách přistihli místního občana ve Vysokém Veselí při řízení vozidla po předchozím požití alkoholu. V sobotu došlo ke krádeži finanční hotovosti v obci Bystřice, kdy skupina dosud neznámých pachatelů nejdříve odvedla pozornost poškozené a poté se jeden z nich v  nestřeženém okamžiku zmocnil  peněz. V neděli řešili kopidlenští policisté vzájemné neshody bývalých manželů v Kopidlně. Jednání bude mít dohru před přestupkovou komisí.
npor. Bc. Miroslav Netík
29. ledna 2009
Natankoval bez peněz
Policisté v Kopidlně doručovali v uplynulém období  v několika případech písemnosti osobám, jímž nebylo možno soudní obsílky předat prostřednictvím České pošty. Od úterý 27. ledna prošetřují  kopidlenští policisté oznámení o nezaplacení pohonných hmot u místní čerpací stanice, kdy dosud  neznámý mladší muž natankoval do svého červeného vozidla se žlutým nápisem Autopůjčovna a dále do připravených  kanystrů okolo 180 litrů motorové nafty a bez zaplacení odjel. Policisté pátrají po uvedeném vozidle i jeho řidiči a zároveň žádají občany, kteří by mohli k uvedenému případu  sdělit jakoukoliv informaci, která by pomohla podařeného výtečníka odhalit, aby  tak učinili na linku 158.   
npor. Bc. Miroslav Netík
26. ledna 2009
Víkend z pohledu policie lze hodnotit jako poklidný
V uplynulém období prověřovali kopidlenští policisté oznámení o volném pobíhání zvířat. Řešili drobné neshody mezi návštěvníky restaurace v Libáni a uklidňovali jednoho místního občana v obci Vršce, který posliněn alkoholem nedbal nočního klidu. Dále přijali a prošetřovali oznámení o odcizení registračních značek z osobního vozidla v Kopidlně. Nemalou pozornost věnovali i dohledu nad bezpečností silničního provozu, kdy za uplynulý víkend nedošlo na sledovaném území k žádné mimořádné události.
npor. Bc. Miroslav Netík
22. ledna 2009

Kopidlenští policisté prošetřují drobné krádeže
V noci ze středy na čtvrtek zajišťovali kopidlenští policisté bezpečnost silničního provozu na silnici č. I/32 mezi obcemi Kopidlno a Budčeves, kde došlo ke střetu osobního motorového vozidla s lesní zvěří. Poraněné zvíře si převzal člen mysliveckého sdružení.

Ve čtvrtek přijali policisté oznámení o odcizení mobilního telefonu v Kopidlně a dále o odcizení registračních značek z osobního vozidla rovněž v Kopidlně. Ke zmíněným případům bude policisty prováděno prověřování za účelem zjištění pachatelů krádeží. Policisté přivítají každou informaci od občanů, která by mohla přispět k objasnění uvedených případů.
npor. Bc. Miroslav Netík 
21. ledna 2009
Kopidlenští policisté upozorňují řidiče vozidel
Kopidlenští policisté prověřovali v pondělí 19. ledna odpoledne oznámení o odstaveném vozidle v Kopidlně. Jeho řidič poté, co havaroval,  odešel pro technickou pomoc a vozidlo zanechal nezajištěné na místě. Během večera si majitel vozidlo odvezl.
V úterý 20. ledna  provedli policisté v časných ranních hodinách  kontrolu místní herny. I když nebyly zjištěny žádné nedostatky, přesto budou muži zákona v obdobných kontrolách pokračovat. 
Policie ČR  upozorňuje řidiče na poškozené přejezdové zabezpečovací zařízení železničního přejezdu na silnici/32 mezi obcemi Jičíněves a Bartoušov, které je v důsledku dopravní nehody mimo provoz. Na místě je situace vyřešena dopravními značkami. V uvedeném místě dbejte prosím zvýšené opatrnosti.  
npor. Bc. Miroslav Netík    
19. ledna 2009
Víkend na kopidlensku
Uplynulý víkend lze z pohledu kopidlenských policistů hodnotit jako poklidný. V pátek v odpoledních hodinách řešili policisté neshody ve vzájemném soužití dvou osob. K vyřešení vzájemného sporu postačila samotná přítomnost policistů. Dále policisté dokumentovali oznámení občana, kterému se neznámý pachatel vloupal do rekreační chalupy v  obce Brodek, kde odcizil různé věci v hodnotě 9.600,- Kč. V sobotu v nočních hodinách opět řešili kopidlenští policisté domácí spor místních obyvatel. Závěrem víkendu věnovali policisté nemalou pozornost silniční dopravě, kdy zhoršující se klimatické podmínky připravily řidičům nejedno nemilé překvapení, jenž však všichni bez problémů zvládli.  
npor. Bc. Miroslav Netík
 
Ztracený pes v Kopidlně
V pátek 16. ledna zajistili policisté v Kopidlně fenu zlatého labradora, která se bez svého pána toulala po místním náměstí. Policisty na ní upozornil jeden z projíždějících řidičů, protože fena na hlavní silnici kličkovala mezi vozidly a ohrožovala tak nejen bezpečnost silničního provozu, ale také svůj život a zdraví. Psa si převzali pracovníci Městského úřadu v Kopidlně, kteří se ve spolupráci s policií pokusí zjistit jeho majitele, případně mu dále zajistí bezpečné umístní v útulku. Rozhodným jednáním policistů bylo zabráněno dalšímu ohrožování bezpečnosti silničního provozu a ani pes neutrpěl na svých toulkách žádnou újmu.
 
Není radno vyhýbat se trestu

Muž z kopidlenska, jenž byl za své předchozí prohřešky pravomocně odsouzen soudem k alternativnímu trestu obecně prospěšných prací nedbal tohoto rozhodnutí a veřejně prospěšnou činnosti ve stanovené lhůtě nevykonal. Proto mu byl soudem zmíněný trest dle zákona změněn a včerejšího dne byl policisty Obvodního oddělení PČR v Kopidlně předán k výkonu nepodmíněného trestu odnětí svobody do věznice. Zde bude moci zpytovat svědomí a přemýšlet nad svým dosavadním životem.
npor. Bc. Miroslav Netík
15. listopadu 2008
Účast na honu je pro myslivce odměnou
Podzimní lovecká sezona je v plném proudu, a tak se na mnohých místech ozývá střelba. Ne jinak tomu bylo i v sobotu 15. listopadu v okolí Libáně, kde místní myslivecké sdružení pořádalo hon. Celkem 16 nimrodů se sešlo v osm hodin ráno u libáňské bažantnice. Dlouho se nezdržovali a hned vyrazili na první honitbu. Poté co hospodář odtroubil její konec, se všichni sešli na stanoveném místě, kde je již čekali policisté Okresního ředitelství PČR v Jičíně, z inspektorátu pro zbraně, střelivo, výbušniny a drogy. Nepřijeli proto, aby spočítali ulovené bažanty, ale proto, aby provedli u myslivců kontrolu zbrojních průkazů, technického stavu zbraní, loveckých lístků a povinného pojištění. Došlo i na dechové zkoušky na alkohol, kterých se účastnilo šest namátkově vybraných honců. Výsledek kontroly nikoho nepřekvapil. Vše bylo v naprostém pořádku a policisté nezjistili žádné nedostatky. Myslivci si jsou totiž plně vědomi postihů, které by je v případě zjištěných závad čekaly.
I když do současné doby nezjistili muži zákona žádné závady, přesto budou v kontrolách nadále pokračovat. Prevence totiž není nikdy dost. 
nprap. Hana Klečalová

 

vytisknout  e-mailem