Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Kopal a nadával

Prodavače zatlačil do mrazícího pultu a jeho kolegyni napadl a další zprávy z Bruntálska 

Prodavače zatlačil do mrazícího pultu a jeho kolegyni napadl
Ve zkráceném přípravném řízení ve čtvrtek 21.1.2010 bruntálští policisté sdělili podezření 41letému muži z přečinů výtržnictví a ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Toho se měl dopustit tím, že dne 15.1.2010 v prodejně potravin v Bruntále na ulici Ruská v podnapilém stavu bezdůvodně fyzicky napadl 30letého zaměstnance. Chytil ho za triko pod krkem a natlačil do mrazícího pultu. Následně byl další pracovnicí obchodu vykázán ven, tak ji kopnul, uchopil za ruku a několikrát udeřil pěstí do hlavy. Při tomto jednání ji ještě vulgárně nadával a urážel. Poškozená byla jednorázově ošetřena u lékařky. Agresivní muž skončil na záchytce.
 
Z garáží a novostavby odnesl autogen i topidla
V Karlově Studánce v době od 20. do 21.1.2010 na garáži a budově novostavby vedle hotelu dosud neznámý pachatel vypáčil dveře a garážová vrata. Vnikl do objektů a odcizil autogenovou soupravu s láhví, hadicí i s převozním vozíkem, dvě naftová i elektrická topidla a stavební odvlhčovač. Svým jednáním způsobil škodu na věcech 49 tisíc a poškozením 30 tisíc Kč. Šetří OOP Vrbno. 
 
Kopal do dveří a nadával
Ve večerních hodinách dne 21.1.2010 v Bruntále na ulici Kavalcova v podnapilém stavu 18letý mladík ze Šumperska kopal do dveří azylového domu a nadával. Neuposlechl výzvy policejní hlídky, aby zanechal protiprávního jednání a byl neustále agresivní. Byl zajištěn a policisté museli použít i donucovací prostředky. Při dechové zkoušce mu bylo naměřeno nejprve 1,03 a následně 1,16 promile alkoholu. Policisté s ním následně přestupek projednali a udělili mu blokovou pokutu.
  
Krátce po vloupání policisté pachatele zjistili
Den po vloupání do šicí a chráněné dílny v Bruntále policisté pachatele zjistili a zadrželi. Obou případů se měl dopustit 43letý místní muž tím, že v Bruntále na ulici Fügnerova v době od 19. do 20.1.2010 násilně vnikl do budovy šicí dílny a objektu dílny občanského sdružení. V obou objektech poškodil zásuvky stolů a skříněk. V jedné odcizil z pokladničky finanční hotovost přes 3 tisíce Kč a z druhé vzal různé nářadí a mobilní telefon. Celková způsobená škoda činí přes 11 tisíc Kč. Policejní komisař muže obvinil z přečinů krádeže a poškozování cizí věci a protože byl stíhán již na začátku ledna pro obdobnou trestnou činnost, tak podal podnět na jeho vzetí do vazby.
 
                                                                                
komisař por. Bc. Tušková Pavla
pisbr@mvcr.cz

vytisknout  e-mailem