Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Bezpečnost v Plzni - hlavní téma koordinační schůzky

PLZEŇSKÝ KRAJ - Vedení krajského a městského ředitelství se sešlo s partnery, kteří mají ve své gesci bezpečnostní problematiku na území města Plzně. 

Dne 4. ledna 2023 se na Krajském ředitelství policie Plzeňského kraje uskutečnila koordinační schůzka k bezpečnostní situaci na území města Plzně. Schůzku inicioval ředitel krajského ředitelství plk. Jaroslav Vild a zúčastnili se jí zástupci nejdůležitějších subjektů, které se na zajištění bezpečnosti v Plzni podílejí. Vedle zástupců krajského a městského ředitelství Policie ČR a velitele speciální pořádkové jednotky to byl radní pro oblast bezpečnosti a prevence kriminality Jiří Winkelhöfer, vedoucí odboru bezpečnosti a prevence kriminality Magistrátu města Plzeň Ing. Aleš Průša, vedoucí odboru bezpečnosti a krizového řízení Krajského úřadu Plzeňského kraje Ing. Radek Svoboda a také vedení plzeňské městské policie.

Podporu a rozvoj spolupráce všech, kteří zodpovídají za bezpečnost na území města Plzně, považuji za jednu ze svých priorit. Proto jsem hned na počátku roku inicioval toto setkání za účelem zajištění koordinovaného postupu všech zúčastněných v dalším období. Současně jsme chtěli partnery informovat o přínosech vzniku speciální pořádkové jednotky pro bezpečnost obyvatel nejen města Plzně, ale celého Plzeňského kraje“, uvedl plk. Jaroslav Vild.

Společně byla probírána témata, která se týkala stručného zhodnocení bezpečnostní situace v Plzni v roce 2022, a také byly vytyčeny oblasti spolupráce pro letošní rok. Pozornost byla rovněž věnována změně v organizační struktuře Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje, a to speciální pořádkové jednotce. Ze strany vedení byly představeny její hlavní úkoly, možnosti nasazení a její nepřetržitá akceschopnost. Zřízení této jednotky bylo ze strany partnerů pozitivně hodnoceno a podpořeno. Mezi další body jednání patřila i personální problematika týkající se stavu policistů i strážníků na území města Plzně. Přítomní účastníci setkání se dále domluvili např. na kooperaci při služebních výcvicích kolegů ze speciální pořádkové jednotky a strážníků z pořádkové jednotky Městské policie Plzeň.

Závěrem je třeba zmínit, že zástupci jednotlivých organizací se společně shodli na tom, že budou v profesionálně nastavené spolupráci pokračovat i nadále a koordinovat svoje činnosti tak, aby byla zajištěna bezpečnost na území našeho krajského města.

mjr. Mgr. Pavla Burešová
4. ledna 2023

Odkazy do noveho okna

jednání

jednání 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem