Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Kontroly vozidel u lesních porostů

Kladno - Policisté zkontrolovali vozidla houbařů, která byla zaparkována nedaleko lesa. 

     V dopoledních hodinách dnes 13. září 2013 uskutečnila preventivně informační skupina ve spolupráci s policisty OOP Kladno - venkov preventivně bezpečnostní akci, zaměřenou na kontroly motorových vozidel, kterými přijíždí řidiči za svým velkým koníčkem k lesním porostům, a to je houbaření.  V těchto dnech právě probíhá houbařská sezona a většína houbařů  ze svého vzdáleného bydliště se přepravuje do blízkosti lesa svými vozy, které jsou náseldně zaparkovány na odlehlých místech u polních cest a lesních porostů. Těchto sezóních houbařských aktivit  a zaparkovaných vozidel poblíž lesů a odlehlosti terénu mnohdy zneužívají a využívají zloději ve svůj prospěch. Z těchto důvodů policisté uskutečnili tuto preventivní kontrolní činnost a v rámci této dnešní akce zkontrolovali 29 osobních vozidel, která byla zaparkována v blízkosti lesa u Kladna, parkoviště U Ručiček, Důl Libušín a poté ve směru z Libušína zpět do Kladna podél lesních cest a odpočívadel. V průběhu této preventivně bezpečnostní akce nebylo shledáno žádné vloupání ani poškození do vozidla, pouze jeden z řidičů bude mít probém odjet se svým houbařským úlovkem, neboť si při odchodu do lesa zapomněl vypnout světla u vozidla. Při této kontrolní činnosti policisté houbařům nechávali za stěračem preventivní leták, kde jsou všichni řidiči upozorňováni, že ponechávané věci ve vozidle jsou velkým lákadlem pro zloděje a pokud je vozidlo mimo dohled, tak i snadnou kořistí.  Jeden z časnějším houbařů, s kterým se zde policejní hlídka v době prováděné kontrolní činnosti setkala, tuto policejní akci vítal s kladným ohlasem.

Fotodokumentace je umístěna do fotogalerie

13. září 2013

 nprap. Jana Šteinerová

Dalším případy z Kladenska

 

Krádež - dne 12. září 2013 bylo oznámeno, že v době od 28. srpna do 12. září 2013 došlo ke krádeži rozvaděče. Neznámý pachatel  na konci obce Družec ve směru na obec Žilina za užití násilí poškodil dveře skříně pro rozvaděč a následně samotný rozvaděč demontoval a odcizil.  Dále k rozvaděči odcizil příslušenství včetně několikametrového kabelu. Společnosti tak vznikla škoda ve výši 87 000,-Kč. Případ je prošetřován jako podezření z trestného činu krádeže. 

Loupež - z trestného činu loupeže jsou podezřelí dva pachatelé ve věku 54 a 44 let z Kladna, kteří údajně dne 12. září 2013 kolem 22. hodiny v Kladně v Petrohradské ulici fyzicky napadli poškozeného 38 letého muže z Kladna a odcizili mu igelitovou tašku s vínem a ledvinku s finanční částkou 2 500,-Kč. Poškozený byl převezen do kladenské nemocnice. Případ je nyní prošetřován jako podezření z trestného činu loupež.

Neoprávněné užívání cizí věci - dne 28. srpna 2013 zapůjčil 26 letý muž z Kladenska dlouholetému známému 36 letému muži z Kladna svůj osobní automobil zn. Škoda Octavia, kdy jej měl dle ústní dohody tétož dne vráti majiteli zpět. Podezřelý muž však do současné doby toto zapůjčené vozidlo nevrátil a nadále jej užívá ve svůj prospěch. Vzniklá škoda činí nyní 45 000,-Kč.  

 

vytisknout  e-mailem