Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Kontroly v terénu

ŠUMPERSKO - Policisté se zaměří na řidiče čtyřkolek a terénních motocyklů vjíždějících do zakázaných lokalit. 

Policisté se v rámci hlídkové činnosti napříč celým územním odborem zaměří na dodržování zákazů vjíždění vozidel, terénních motocyklů, čtyřkolek a případně dalších strojů do lesních porostů a na přilehlé hospodářsky využívané pozemky. Přibývá totiž případů, kdy bezohlední řidiči neoprávněně vjíždí do těchto prostor a vedle nadměrného hluku způsobují také nemalé škody v samotném terénu či na úrodě.

Nejsou to jen milovníci adrenalinové jízdy v terénu, ale také například „hledači kovů“, kteří umí pořádně potrápit především zemědělce. Také oni po sobě v rámci svého průzkumu dokáží zanechat spoušť, například v podobě vykopaných děr po nálezu nějakého předmětu. Tu pak nezapraví a mohou tak způsobit komplikace při obhospodařování půdy, případně zapříčinit poškození zemědělské techniky.

Lidé, kteří nerespektují zákazy, případně působí škody na cizích pozemcích, se mohou dopustit různých přestupků, např. proti zákonu o lesích nebo přestupků proti majetku, za jejichž spáchání jim ve správním řízení hrozí několika tisícové pokuty. V závažnějších případech se vystavují také odpovědnosti za trestný čin.

por. Mgr. Jiřina Vybíhalová
31. července 2020

vytisknout  e-mailem