Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Kontroly rekreačních objektů

Ústeckoorlicko - 26.března 2009  policisté při kontrole rekreačních objektů   ve Velké Moravě  zjistili, že se do jedné z chat vloupal neznámý pachatel. A nejenom to. U sousední chaty byly „jen“ poškozeny vstupní dveře. Škoda, kterou neznámý pachatel způsobil, zatím nebyla vyčíslena. Případem se policisté nadále zabývají.
Do rekreační chalupy se v minulých dnech vloupal neznámý zloděj i v Červené Vodě. Nezvaný host tam sebral několik piv, víno a tvrdý alkohol. Po důkladné prohlídce chalupy si odnesl i křovinořezy a elektrickou pilu, vše za deset tisíc korun. V případě dopadení hrozí pachateli až dvouletý trest odnětí svobody.  
 
Jičín - Ve středu 14. ledna se vydala desítka jičínských policistů mezi nimiž byli vedle psovodů i kriminalisté na kontrolu rekreačních chat a chalup. Během dopoledních hodin tak zkontrolovali na šedesát objektů v okolí Prachova, Jinolických rybníků, Březky a Pařezské Lhoty.
Policisté u každého ze zkontrolovaných objektů zanechali nejen stopy ve sněhu, ale i informativní leták, ze kterého se majitelé dozvědí o jejich přítomnosti a dále důležité rady, jak si například objekt co nejlépe zajistit proti vniknutí nebo co dělat v případě, že dojde k vloupání.
Ani u jedné ze zkontrolovaných chat nezjistili policisté žádné nedostatky. Majitelé měli vše řádně zabezpečené a uklizené. Rovněž se v okolí jednotlivých objektů nenacházelo žádné nářadí, které by mohlo posloužit k případnému vniknutí zloděje dovnitř. Jedna z  chat se dokonce pyšnila velkým nápisem „Nazdar prdi“. I když policisté nezjistili, komu bylo uvítací heslo určeno, přesto je náramně pobavilo. I když vše dopadlo na výbornou, přesto budou policisté i nadále v kontrolách pokračovat.
Fotogalerie:Preventivní kontrola chat a chalup

Jičín - Podzim je dobou, kdy chataři a chalupáři postupně přestávají navštěvovat svá víkendová sídla   a dny volna již tráví v pohodlí měst. A právě v tomto období vyhledávají  opuštěné rekreační objekty  bezdomovci, tuláci a  kriminální živli. I to je jeden z důvodů, proč jičínští policisté v těchto dnech zintenzivňují kontroly rekreačních oblastí. Jedna z posledních se uskutečnila v sobotu 15. listopadu na Sobotecku. Muži zákona zde spolu se svými čtyřnohými svěřenci  zkontrolovali oblast zvanou Peklo, kde prošli úsek v délce 3 kilometrů. Při bližších prohlídkách místních chat nezjistili žádné nedostatky. Majitelé měli vše řádně zabezpečené a uklizené. Rovněž se v  okolí jednotlivých objektů nenacházelo žádné nářadí, které by mohlo posloužit k případnému vniknutí zloděje dovnitř. U každého zkontrolované chaty či chalupy  ponechali policisté majitelům vzkaz v podobě letáku, ze kterého se dozvěděli nejen o jejich návštěvě, ale i další důležité informace a rady, například co dělat v případě násilného vniknutí. Další zkontrolovanou lokalitou byla Dola u Mladějova a Zelenecká Lhota. I v těchto oblastech neshledali policisté žádné nedostatky.
A co by měli mít chataři a chalupáři vždy na paměti? V době jejich nepřítomnosti by nikdy neměli v rekreačních objektech ponechat elektroniku, různé nářadí, jako vrtačky, motorové pily, starožitnosti a další, lehce zpeněžitelné věci. Ty totiž bývají ve většině případů terčem útoku zlodějů. Proto je vždy dobré je odvézt  na zimu do bezpečí. Policie ČR totiž nemá tolik sil a prostředků, aby všechny rekreační objekty uhlídala.

Pardubice - Policisté z Obvodního oddělení Policie ve Chvaleticích provedli v noci z 7. na 8. 2. 2009 kontrolu chatových oblastí ve svém územním obvodu. Přitom se zaměřili na to, zda jednotlivé objekty nejsou narušeny a také na jejich zabezpečení proti možnému vloupání. V žádné z kontrolovaných chat naštěstí nebyli žádní nezvaní hosté. Na dveře zkontrolovaných chat a chalup umístili policisté kartičku z které majitelé zjistí kdo a kdy jejich „víkendový příbytek“ kontroloval. Na akci se podíleli také 2 pardubičtí psovodi se svými služebními psy.

vytisknout  e-mailem