Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Kontroly rekreačních objektů

Strakonice – O narušení objektu policisté informují majitele. 

V zimních měsících lidé svá rekreační obydlí navštěvují velice zřídka. Této skutečnosti využívají pachatelé, kteří se před chladným počasím uchýlí do opuštěných chat či chalup nebo je navštěvují za účelem odcizení věcí. Stále se najdou majitelé, kteří v objektech ponechávají cenné věci, jako je elektronika, jízdní kola, nářadí apod. Pachatelé krádeží vloupáním si rádi vybírají především odlehlé letní příbytky.

Policie neprovádí pouze represi, ale pomocí preventivních návštěv rekreačních objektů, rozhovorů s obyvateli okolních vesnic a s chalupáři předchází možné majetkové kriminalitě.

V zimním období policisté s určitou pravidelností kontrolují chatové oblasti, kde se zaměřují na zabezpečení nejen samotných chat a chalup, ale i přilehlých objektů (kolny, garáže). V případě, že objeví narušení objektu, například rozbité okno, okenici, dveře, kontaktují majitele objektu a prověřují, zda jde o krádež vloupáním.

V pátek 19. ledna 2018 prováděli kontroly rekreačních oblastí policisté z Obvodního oddělení Volyně. Zaměřili se na objekty ve Strunkovicích nad Volyňkou, Předních Zborovicích a Něměticích, kde zkontrolovali více jak sedm desítek chat. U každé z nich ponechali majitelům letáček s informací o provedené kontrole. Během kontroly policisté neshledali žádné narušení objektu.

Prevence zaměřená na krádeže věcí z rekreačních objektů na území okresu Strakonice budou i nadále pokračovat.

por. Mgr. Jaromíra Nováková, st.pis@pcr.cz

19. ledna 2018

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem